НИШТА ОД ЕЛ КЛАСИКА: Билбао елиминисао Реал, Баскијци против Барселоне за трофеј (ВИДЕО)

14.01.2021. 23:26
FK Atletik Bilbao
ФК Атлетик Билбао / Извор: Реутерс

Лос Бланкоси три пута погађали оквир гола.

Ел Класико се ипак нече играти у финалу Суперкупа Шпаније пошто ће Барселона за трофеј играти против Атлетик Билбаа. Баскијци су у другом полуфиналном мечу савладали Реал Мадрди са 2:1 (2:0) и усепли да прекину низ од 11 мчева без победе против Лос Бланкоса.

БОНУС КОЈИ СЕ НЕ ПРОПУШТА - Преузми овде 2.000 РСД и 200 спинова

УЕФА И ДАЉЕ ОПТИМИСТЧНА: Нема промена, навијачи на трибинама на ЕП

МОЖЕ МУ СЕ: Солскјер спремио чистку у Јунајтеду (ФОТО)

Мада је Билбао био веома расположен за игру у првом полувремену, оба гола су дошла као поклон Реала, тачније грешака Лукаса Васкеза. Прво је у 18. минуту изгубио лопту пред својим казненим простором пошто је дао пас Данију Гарсији који је упослио презимењака Рудија, а овај матирао Куртоу. Васкез је још једном био у главној улози када је у 38. минуту скривио пенал, а Раул Гарсија био прецизан са беле тачке за вођство Атлетика 2:0.

Тек у других 45 минута се Реал разбудио и заиграо много боље, а вече ће посебно запамтити Марко Асеснсио који је три пута погађао оквир гола Билбаа. Карим Бензема у 73. минуту смањио на 2:1, а Лос бланкоси су кренули у тоталну офанзиву. Билбао то није казнио иако је имао три одличне шансе, али су Баскијци успели да издрже те последње налет Реала и пласирају се у финале.

Погледајте како изгледа Фабиола Парало, девојка фудбалера Лага Жуниора.