НОЋ ТУГЕ, НОЋ НЕПРАВДЕ: Умрла Маргита Соро
Српски фудбал много изгубио
Фудбалски савез Србије се опростио од своје колегинице која је изгубила битку са опаком болешћу.
Маргита Соро преминула је у 51. години.
-Фудбалски савез Србије са дубоком тугом је примио вест да је наша уважена колегиница Маргита Соро преминула у 51. години живота.
Ноћ туге, ноћ неправде. Знали смо сви у систему да се дуго бори са опаком болешћу, али знали смо и да је увек била храбрија од нас. Уз осмех и глас који не одаје било какав проблем.
То је била Маргита Соро. Мајка, супруга, колегиница, врхунски професионалац и изванредан човек. За фудбалски свет, пријатеље, запослене у Фудбалском савез Србије – Маги. Жена која је више од две деценије овај систем учинила поносним што има такву особу. Да решава некад и нерешиво, лако, брзо, уз разговор или имејл преписку. Било је незамисливо организовати неку утакмицу државног тима без њеног учешћа. И када је водила своју најтежу битку, била је део захтевног процеса. У канцеларији, затим и на стадиону.
Недавно је заједно са дугодишњим сарадником и пријатељем Банетом Лазићем прославила рођендан, свој 50. и његов 60. Наменили смо им исти поклон – дрес Србије са њиховим именима и бројем година. Тандем из снова Фудбалског савеза Србије. Није очекивала и искрено се обрадовала. Емотивна ноћ и осмех који ћемо заувек памтими.
Много си дала Фудбалском савезу Србије, у маркетингу поставила стандарде који су сада као уџбеник за оне који долазе.
Твом Кизи и твојим анђелима, Мирјани и Славку, породици и пријатељима, Фудбалски савез Србије изражава најдубље саучешће.
Смрт није крај све док постоје сећања и успомене.
Маги, почивај у миру. Нека ти је вечна слава - стоји у објави ФСС-а.