НОВА БРУКА ПАРТИЗАНА: Напредак РАЗМОНТИРАО "парни ваљак" (ВИДЕО)

31.07.2016. 20:54
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели у великој кризи.

Агонија Партизана наставила се и у Крушевцу - Напредак је победио Партизан 2:1, искористио на најбољи начин све слабости у игри црно-белих, и стигао до тек пете првенствене победе у историји против клуба из Хумске. Партизан је постигао гол тек после 389. минута, али не из игре, већ са пенала. Нема сумње да ће после нове срамотне игре тренер Иван Томић бити на великом удару.

ПАРТИЗАН НЕ СТАЈЕ: Још један ИСКУСАН ПЛЕЈ на корак од црно-белог дреса

Почетак меча протекао је у испитивању снага, а већ после десетак минута видело се да је Напредак потпуно равноправан ривал са фаворизованим, али очигледно прилично уздрманим Партизаном. Јалови су били напади гостију, са друге стране домаћи су играли на мали број додира, желећи да се што пре ослободе лопте и убрзају игру. У 19. минуту досуђен је једанаестерац за Напредак. Све што се десило, и како је Напредак повео, погледајте ОВДЕ.

КИНЕЗИ НЕ ЗНАЈУ КАКО ДА ДОНЕСУ ПАРЕ?! Милан још није продат, а ка'ће...

Партизан је прву добру прилику имао у 23. минуту. Дефанзивац Напретка Симоновић се спетљао, изгубио лопту, Влаховић је украо, потом центрирао, шутирао је Вулићевић, Михајловић је закачио лопту на путу до мреже, али је голман домаћих Никола Петровић, некад члан Партизана, одлично интервенисао и сачувао вођство свом тиму. После примљеног гола играчи Партизана су заиграли мало ангажованије, али нису успели да наметну доминацију на средини терена. Имали су изабраници Ивана Томића до краја полувремена две одличне шансе, преко Немање Михајловића и Леонарда, а како их нису искористили, погледајте ОВДЕ.

ИЗ ДАЛЕКЕ АРГЕНТИНЕ: Ово су НАЈНОВИЈЕ вести о повреди Теодосића (ФОТО)

Заиграо је Партизан агресивније и офанзивније на старту другог полувремена, а прву шансу имао је у 52. минуту. Богосавац је ушао у шеснаестерац, проследио лопту ка Михајловићу, који је шутирао искоса са ивице петерца, али је голман Напретка Петровић правовремено истрчао и одбранио. Напредак је повео у 71. минуту после непотребнох изласка Гогуе до гола Напретка, севнула је контра и голчина Пројића, која иде и на душу голмана Партизана Бојана Шаранова. (погледајте гол ОВДЕ).

ПОСЛЕ ПОРАЗА У КРУШЕВЦУ: Томићев глас дрхтао када су га питали за ОСТАВКУ

У 82. минуту Партизан је могао да се врати у игру. Али, није то дозволио голман домаћих Петровић, који је сјајно одбранио врло добар шут Марка Јанковића са 16 метара. Партизан је почасни гол постигао у 87. минуту. Пенал је досуђен после прекршаја над Сашом Илићем, а сигуран са беле тачке био је резервиста Валери Божинов. Био је то први гол Партизана у овој сезони.

НАПРЕДАК – ПАРТИЗАН 2:1
Стрелци: Шљивић у 21. из пенала и Пројић у 71. из пенала за Напредак, а Божинов у 87. из пенала за Партизан. Стадион: Младост у Крушевцу. Гледалаца: 5.000. Судија: Дејан Сантрач.

НАПРЕДАК: Петровић – Симоновић, Фримпонг, Урошевић, Пројић, Шљивић, Вулић (од 53. Вукановић), Гобељић, Варга, Маркоски, Ндијае (од 78. Бр. Петровић)

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Гогуа, Остојић, Богосавац, Евертон, Илић, Јанковић, Леонардо (од 83. Радовић), Михајловић (од 64. Божинов), Влаховић (од 73. Ђурђић).