ПРОРАДИО И ШЕРИФ: Звезда доминантна крај Јошанице!

17.02.2024. 16:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Дерби кола без публике...

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу nNovog Пазара резултатом 3:0 у оквиру меча 21. кола Суперлиге Србије.

КАНГИН ГПС У НОГАМА И МАЈСТОРИЈА ДРАГОВИЋА: Погледајте како је Звездин капитен затресао мрежу Пазараца (ВИДЕО)Czv

КРАСНОДАР НЕ ОДУСТАЈЕ: Руси појачали понуду за ЖивковићаAndrija Živković

КРАСНОДАР НЕ ОДУСТАЈЕ: Руси појачали понуду за Живковића

АСТРОНОМСКА ЦИФРА: Реал спремио ПОЛА МИЛИЈАРДЕ за Мбапеа!Kilijan Mbape

АСТРОНОМСКА ЦИФРА: Реал спремио ПОЛА МИЛИЈАРДЕ за Мбапеа!

Суперлига Србије, 21. коло

НОВИ ПАЗАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (0:2)

/Драговић 9, Канга пен 40, Ендиаје 81/

Стадион: Градски.

Судија: Данило Николић.

Жути картони: Сума, Анан (Нови Пазар), Ђига, Канга (Црвена звезда).

НОВИ ПАЗАР: Мирковић 6 - Бојат 5,5, Аземовић 6, Фајед 6, Анан 6 - Исламовић 5 (46. Ђо 6,5), Момчиловић 5,5 (82. Петковић), Адешина 5,5 (46. Кнежевић 6) - Караклајић 6 (67. Срећковић), Обрадовић 6, Сума 6,5 (88. Опара).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер 6,5 - Спајић 7, Драговић 7, Ђига 6,5 - Мијаиловић 7, Канга 7,5 (86. Шљивић), Хван 7, Олајинка 6,5 (86. Кнежевић) - Иванић 6,5 - Букари 6 (52. Лучић 6), Сремчевић 6,5 (52. Ендиаје 7).

Најбољи актер првог дела је везиста црвено-белих Гелор Канга који је постигао гол и уписао асистенцију.

Утакмица на стадиону крај Јошанице игра се без присуства публике.

Први је запретио Нови Пазар. После само два минута игре бивши Звездин омладинац Никола Караклајић прошао је по левој страни, али је шутирао поред гола,

Није прошло пуно времена, а гости су узвратили преко Питера Олајинке, чији је ударац зауставио голман Пазара Никола Мирковић.

То је био само наговештај онога што ће се догодити у деветом минуту. Гелор Канга је одлично извео слободан ударац, упутио прецизан центаршут ка Александру Драговића, а Звездин капитен главом постигао водећи погодак за госте.

У наредних петнаестак минута није било толико узбуђења крај Јошанице, црвено бели су имали већи посед лопте, али је тим Игора Матића умео да запрети након одузетих лопти из транзиције.

Одличну шансу да постигне првенац у Звездином дресу млади нападач Урош Сремчевић имао је у 36. минуту када је шутирао главом после још једног доброг центаршута Канге, али се на путу испречио чувар мреже Пазарац Мирковић и послао лопту у корнер после којег је уследио једанаестерац за госте.

Након што су домаћи најпре отклонили опасност, лопта се вратила до Канге, који је центрирао, Мирковић лоше интервенисао, Сремчевић вратио лопту у петерац, а према мишљењу судије Данила Николића и арбитара у ВАР соби Миљан Момчиловић начинио прекршај над штопером гостију Насером Ђигом. Дуго је трајала провера ове ситуације, више од пет минута, али је на крају Канга имао прилику да дуплира предност свог тима, што је и учинио.

На старту другог дела тренер Пазарац Игор Матић у игру је убацио Филипа Кнежевића и Корејца Ђин-Хо Ђоа, а после свега пет минута игре у наставку управо је он могао да смањи заостатак домаћина. Шутирао је десно искоса, а његов шут одбранио Глазер.

Убрзо је реаговао и Милојевић изменама, а у игру су ушли Шериф Ендиаје, Владимир Лучић и Милан Родић, уместо Сремчевића, Иванића и Букарија.

Притискао је домаћин актуелног шампиона на старту другог полувремена, а Сума имао добру прилику да постигне погодак на истеку часа игре, али је његов ударац изблокирао Драговић.

Наставили су плав-бели са иницијативом, док се Звезда одлучила да дефанзивним блоком брани стечену предност и тако неутралише покушаје домаћих у чему је успевала.

Гости су први пут у наставку упутили ударац ка голу Пазараца тек у 75. минуту када је свој шут са дистанце опробао Канга, али је био непрецизан.

Све је било решено десет минута пре краја када је Хванг центрирао из корнера, Ђига шутирао ка голу Мирковића, а Шриф Ендиаје скренуо лопту у мрежу домаћих.

Могао је резервиста Никола Кнежевић додатно да увећа тријумф Звезде, али је његов ударац три минута пре краја завршио поред гола.