НОВО РАЗОЧАРЕЊЕ ЛИВЕРПУЛА: Галагер спасио Челси, Њукасл убедљив против Фулама

Мечеви деветог кола Премијер лиге донели су ново разочарење навијачима Ливерпула после ремија против Брајтона, док је Челси у завршници успео да ипак дође до три бода против Кристал Паласа, а Њукасл је против Фулама максимално искористио играча више.

НАЈВЕРНИЈА ПОДРШКА СРПСКОМ СПОРТУ СТИЖЕ СА АДРЕСЕ MOZZARTA: KK Партизан од данас KK Партизан Mozzart Бет

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ ИЗ ЛОНДОНА: Повредио се Александар Митровић

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал разбио Тотенхем у лондонском дербију

Ливерпул све више губи корак за водећим тимовима у лиги, а данас је само ремизирао против Брајтона пред својим навијачима. Гости су предвођени новим менаџером Робертом Де Зербијем у првих двадесет минута потпуно надиграли Редсе и постигли два гола у 4. и 18. минуту преко Леандра Тросара. До полувремена је Ливерпул успео да смањи голом Фирмина у 35. минуту, да би у наставку већ у 54. минуту Фирмино другим голом доено изједначење. Кренуо је Ливерпул у тотални напад и успео да стигне до потпуног преокрета аутоголом Вебстера у 63. минуту, али су гости ипак стигли до ремија после још једне лоше реакције одбране Ливерпула у 83. минуту голом Тросара који је постигао хет-трик.

Грејем Потер је дебитовао у Премијер лиги на клупи Плаваца победом ооја је извојевана после много мука на гостовању Кристал Паласу. Домаћин је повео већ у 7. минуту преко Едуарда, а Обамејанг је првим голом у сезони донео Челсију изједначење у 38. минуту. У наставку је деловало да ће Челси освојити само бод, али је Конор Галагер сјајним голом у самој завршници ипак донео победу Плавцима.

Њукасл је у гостима савладао Фулам у мечу у којем се Александар Митровић повредио и напустио терен у 37. минуту, а ток меча је у највећој мери одредио црвени картон већ у осмом минуту за Чалабу па је Фулам практично цео меч играо са играчем мање. Њукасл је то максимално искористио и за нешто више од пола сата постигао три гола пошто су прецизни били Вилсон у 11, Алмирон у 33. и Лонгстаф у 43. минуту. Њукасл је потпуно контролисао ситуацију у другом полувремену, а у 57. минуту стигао до вођства од 4:0 другим голом Алмирона, да би Фулам постигао почасни погодак у 88. минуту, а стрелац је био Рид.