ОЧАЈНА СРБИЈА: Млада СЕЛЕКЦИЈА се избламирала у Београду

12.10.2021. 21:09
Srbija - Francuska
Србија - Француска / Извор: МН Press

Нема више шансе за пролаз.

Млада фудбалска репрезентација Србије изгубила је вечерас у Београду од селекције Француске са 0:3, у четвртој утакмици Групе Х квалификација за Европско првенство.

ПРОРАДИО КРСТОВИЋ: Црна Гора на крилима бившег нападача Звезде стигла до победе у квалификацијама

УЕФА ПОПУТ ЕВРОЛИГЕ: Спрема САБОТАЖУ пред Светско првенство! Хоће ли ФИФА реаговати?

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Финска победом у гостима ЗАПРЕТИла Украјини и Босни

Повела је Француска у 29. минуту. Адли је довео "триколоре" у вођство снажним ударцем искоса са десне стране. Гордић је закачио ту лопту, али она му је испод руке побегла у мрежу.

У 42. минуту опасна акција Француза по левој страни, уследио је оштар центаршут, а у казненом простору лопта погађа Бјековића у руку и судија је био неумољив - пенал за Француску. Извео га је Гуири, а Гордић није имао шансе да га заустави.

Тачку на катастрофу изабраника Звонка Живковића је дошао у 87. минуту, када је Рајан Черки поред тројице наших дефанзиваца успева да савлада Милоша Гордића који је као и код првог гола закачио лопту, али недовољно да спречи њен улазак у мрежу

Србија је после после другог пораза у квалификацијама у незавидној ситуацији, пошто је пета на табели Групе Х са четири освојена бода из четири утакмице.

Само две првопласиране екипе из групе могу да оду на Европско првенство, то су у овом тренутку Француска са 10 и Украјина са девет бодова.