ОДЛИЧАН ПОЧЕТАК: Партизан сигуран у првом контролном мечу у Анталији

25.01.2022. 15:49
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: Фото: ФК Партизан/Мирослав Тодоровић

Македонски Тиквеш савладана са 2:1.

Фудбалери Партизана успешно су почели серију контролних мечева на припремама у Анталији пошто су савладали македонски ГФК Тиквеш са 2:1 (2:1). Црно-бели су били доминантни током целог меча, а лако је могла још нека лопта да заврши у мрежи македонског клуба. Наредни контролни меч Партизан игра против Башакшехира у суботу 29. јануара.

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Обала Слоноваче 2.20, Андерлехт 1.60, Бразил 2.35

ОНИ СУ МЕТА: Партизан нациљао два ЕКСТРА појачања, једно би требало да стигне у Хумску

ПРОЦУРИЛИ ДЕТАЉИ: Партизан се одрекао великог телента за сићу

Већ после два минута запретио је Партизан преко Менига, али је Давков успшешно интервенисао, као и у 10. минуту када је голман Тиквеза успешно зауставио шут Рикарда. Имали су црно-бели иницијативу, али је Тиквеш први стигао до гола у 25. минуту када је македонски клуб због играња руком одбране Партизан добио једанаестерац који је успешно извео Ивановски. Међутим, само три минута касније Јојић доноси изједначење Партизану на асистенцију Менига. У 35. минуту су црно-бели стигли до потпуног преокрета пошто је Рикардо Гомеш био прецизан после асистенције Пантића. До краја првог полувремена више није било узбуђења па су црно-бели са вођством 2:1 отишли на велики одмор.

Наставили су црно-бели да притискају ривала и у другом полувремену, а прву прилику имао је Самир Баждар који је у 51. минуту шутирао у паду, а Давков је одбранио његов ударац. Баждар је 10 минута касније имао велику прилику, успео је да савлада Давкова, али је пречка зауставила његов ударац. До краја меча су црно-бели имали потпуну иницијативу, пропустили још неколико релативн одобрих ситуација да угорзе гол Тиквеша, али је на крфају остало 2:1 за први тријумф Партизана на припремама.