ТРИЛЕР У БЕОГРАДУ: Звезда заслужила победу - Сити извојевао реми!

13.12.2023. 16:08
Omladinci FK Crvena zvezda
Омладинци ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Увертира за меч сениора...

Омладинци Црвене звезде одиграли су меч последњег шестог кола Лиге шампиона за младе против Манчестер ситија. Кончани резултат након нешто више од деведесет минута износио је 2:2.

УВЕРТИРА ЗА МЕЧ ЗВЕЗДА - СИТИ: Туча навијача у центру Београда (ВИДЕО)Tuča navijača Zvezde i Sitija

УВЕРТИРА ЗА МЕЧ ЗВЕЗДА - СИТИ: Туча навијача у центру Београда (ВИДЕО)

ДАО ЈЕ ГОЛ НА МАРАКАНИ ЗА ВИКЕНД: Манчестер сити у Београду преговара о његовој куповиниPep Gvardiola

Податак за не поверовати: Реал је промашио СВАКИ пенал ове сезоне FK Real Madrid

Податак за не поверовати: Реал је промашио СВАКИ пенал ове сезоне

Звезда је добро отворила утакмицу пошто је до предности дошла после само 20 минута игре.

Феноменалан гол је постигао Јован Шљивић који је у стилу Александра Катаија и Гелора Канге матирао голмана Џорџа Мари Џонса.

Екипа Манчестер ситија је била готово безопасна све до 36. минута, када је Ештон Муир успео да изједначи. После центаршута Мукасе са леве стране, он је сачекао лопту на супротној, и са неких 7-8 метара погодио доњи десни угао гола Црвене звезде - 1:1.

Али, само пет минута касније, Звезда је вратила резултатску предност. Био је то још један прелеп гол црвено-белих, а постигао га је Андрија Максимовић, прецизним ударцем са ивице казненог простора, после одличне сарадње са Цветковићем - 2:1.

Тим резултатом се отишло на одмор, а у настваку меча је Јован Шљивић могао можда и да реши меч, али се у пар наврата није добро снашао пред противничким голом.

То су гости казнили у 76. минут, када је Алфа-Рупрехт погодио за коначних 2:2.

Звезда је на уласку у надокнаду времена имала можда и најбољу прилику на утакмици да дође до победе, али је Маркочевић веома лоша шутирао после одличне контре црвено-белих и лопту је из веома изгледне ситуације са око 13 метара послао високо преко гола.

Раније данас, РБ Лајпциг и Јанг бојс су играли без голова, 0:0, па коначна табела Групе Г изгледа овако:

Манчестер сити 14, РБ Лајпциг 11, Црвена звезда 4, Јанг бојс 4 бода.