Омладинци Србије поражени од Данске на старту квалификација за ЕП

20.03.2024. 17:31
Radovan Krivokapić
Радован Кривокапић / Извор: МН Press

Орлићи у наредном колу играју против Португалије.

Омладинска фудбалска репрезентација Србије поражена је данас у португалској Табуи од селекције Данске резултатом 3:1 (1:0) у мечу првог кола Четврте групе завршне рунде квалификација за Европско првенство за играче до 19 година, које ће ове године бити одржано у Северној Ирској.

ПИКСИ НИЈЕ ХТЕО О ПОЛИТИЦИ: Држимо се спортских ствариDragan Stojković Piksi

ПИКСИ НИЈЕ ХТЕО О ПОЛИТИЦИ: Држимо се спортских ствари

Победа Србије на старту квалификацијаAleksa Vasilić

Победа Србије на старту квалификација

Канга ОДСТРАЊЕН из тимаGelor Kanga, Petar Mićin

Канга ОДСТРАЊЕН из тима

Данска је повела у 20. минуту голом Валдемара Андреасена. Изједначење Србији донео је Ђуро-Ђулио Ђекић у 49. минуту. Андреасен је у 84. минуту донео предност Данској од 2:1, а коначан резултат поставио је Оскар Швартау у 86. минуту. У другом мечу првог кола Четврте групе квалификација за ЕП од 19 часова играће Португалија и Грчка.

Омладинци Србије ће у другом колу квалификација за ЕП 23. марта од 21 сат играти са Португалијом, а "орлићи" ће се потом три дана касније у последњем колу састати са Грчком од 16 сати. Пласман на ЕП 2024. избориће само победник групе. ЕП ће бити одржано од 15. до 28. јула ове године у Северној Ирској.