ОМЛАДИНСКА ЛИГА ШАМПИОНА: Гол Јовељића у Паризу, црвено-бели поклекли у финишу меча (ФОТО)

03.10.2018. 15:52
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: Србија Данас

Друго коло.

Омладинци Црвене звезде поражени су у мечу другог кола "Ц" групе Лиге шампиона од вршњака из ПСЖ-а са 2:1. Црвено-бели су пружили одличну партију током целог меча, међутим, у самом финишу су ипак поклекли и остали без бодова у Паризу.

ПРЕВАРА ГОДИНЕ! Невиђена ПЉАЧКА људи на кладионици у мечу ПСЖ - Звезда! Разлог ће вас НАСМЕЈАТИ! (ФОТО)

ЧИТАЛИ СМО ФРАНЦУСКУ ШТАМПУ: Парижани ДРХТЕ због Делија, звали су чак и Ле Талека! (ФОТО)

Домаћи су до вођства стигли већ у осмом минуту. Парижани су искористили гужву у петерцу после корнера, а одбијену лопту у мрежу је проследио везиста Капо.

Већ у следећем нападу, Звезда је први пут запретила. Шут Алексе Терзића из слободног ударца одбранио је голман Иносен.

Прилику да дуплирају вођство, Свеци су имали у 25. минуту. Севнула је контра Парижана, али је Гордић сјајном интервенцијом сачувао црвено-беле.

Упркос конкретнијој игри Парижана у првом делу, изабраници Братислава Живковића стрпљиво су чекали шансу. И дочекали је у последњим секундама првог полувремена. Када се судија Сант спремао да пошаље играче у свлачионицу, Великић је искористио грешку домаћина, одузео лопту и упослио Дејана Јовељића, а нападач Звезде у другој европској утакмици заредом надмудрио противничког голмана Иносена. У самом финишу меча домаћин је голом Френсена ипак славио на овом мечу и остварио први тријумф у Лиги шампиона.

У другом мечу групе "Ц" Ливерпул и Наполи су ремизирали 1:1 у Италији.

ПСЖ - Црвена звезда 2:1

СТАДИОН: Жорж Лефевр

СТРЕЛЦИ: Капо 8, Фресан 80 - Јовељић 45 1.

СУДИЈА: Алан Сант (Малта)

ЖУТИ КАРТОНИ: Памбеле, Капо - Јовичић.

ПСЖ: Иносен, Вилијамс, Ларкеч (Ниа 87. минут), Памбеле, Коуси, Капо, Кулибали (Фресанж 61. минут), Жајсен, Калимундо, Јапи (Руиз 61. минут), Фадига Очича 71. минут).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић, Кукољ (Стајић 67. минут), Терзић, Аџибаба (Ајдиновић 83. минут), Миликић, Јовичић, Великић (Ђорђевић 67. минут), Стојанчић (Стојановић 77. минут), Јовељић, Јоцић, Купусовић (Бурмаз 77. минут).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

Пратите нас и на инстаграм профилу портала SrbijaDanas.com.