ВЕЛИКИ УСПЕХ ЗА СРПСКИ ФУДБАЛ: Бродарац у шеснаестини финала Лиге шампиона! (ФОТО)

22.11.2017. 16:58
FK Brodarac
ФК Бродарац / Извор: Србија Данас

Шампион Србије одличан у Грузији.

Омладинци Бродарца су се пласирали у шеснаестину финала Лиге шампиона! Изабраници тренера Жељка Калајџића су као гости ремизирали против Сабуртала у Грузији (2:2) и тако после 1:1 у првом мечу одиграном у Србији, због правила гола у гостима, елиминисали веома незгодног ривала и обезбедили велики успех за клуб и српски фудбал.

РУСКА ДИВЕРЗИЈА: Долазе из Москве у Борисов само да би ОСЛАБИЛИ Звезду (ФОТО)

ЛАЖ КОЈА ЈЕ УЗБУРКАЛА ЕВРОПУ: Учесник Лиге шампиона ДЕМАНТОВАО велику ИЗМИШЉОТИНУ! (ФОТО)

Први меч одигран у Старој Пазови пре три недеље окончан је ремијем 1:1, па је било јасно да Бродарац мора да постигне најмање гол да би прошао даље. Шампиони Србије искористили су прву озбиљнију шансу, Алекса Пејић је у 20. минуту одлично извео слободан ударац и довео Бродарац у вођство. Управо је Пејић био играч утакмице, пошто је био асистент Урошу Лукићу за 2:0. Већ тад је било јасно да је Бродарац прошао, јер је домаћину било потребно да победи 3:2 да би прошао даље. Све што је шампион Грузије урадио је да стигне до ремија 2:2 и часног опроштаја од такмичења. Први гол је постигао Кокреидзе у 79. минуту, а други резервиста Табатадзе у другом минуту надокнаде. Обе екипе су окончале меч са по десет играча, у финишу су искључени Николашвили и Иванчевић.

КО ЋЕ ЗАМЕНИТИ ТОШИЋА? Тренер Партизана ОТКЛОНИО дилему која мучи Гробаре! (ФОТО)

Бродарац је обезбедио пласман у шеснаестину финала Омладинске Лиге шампиона у којој се игра само један меч, 6. или 7. фебруара, а ко буде славио избориће пласман у осмину финала у коју ће се директно пласирати победници група (у којима се такмиче клубови који играју Лигу шампиона за сениоре).

Сабуртало - Бродарац 2:2

СТРЕЛЦИ: Кокреидзе 79. и Табатадзе у 90 2. за Сабуртало, а Пејић у 20. и Лукић у 58. минуту за Бродарац. СТАДИОН: Михаил Мешки у Тбилисију. ГЛЕДАЛАЦА: 500. СУДИЈА: Омар Пашајев (Азербејџан). ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Николашвили (Сабуртало) и Иванчевић (Бродарац), обојица у 90 3. минуту.

САБУРТАЛО: Наскидашвили, Мали, Кубашвили, Јињолава, Караишвили (од 68. Јавакишвили), Николашвили, Пуртселадзе, Кокреидзе, Капанадзе (од 68. Табатадзе), Гулијашвили, Иванијадзе (од 79. Токикишвили).

БРОДАРАЦ: Здравковић, Ђурић, Којовић, Иванчевић, Митровић, Тошески (од 73. Виктор Лукић), Којић, Пејић, Урош Лукић (од 82. Јаковљевић), Кочић, Бабовић (од 88. Милуновић).