ОМЛАДИНСКА ЛШ: Спектакл у Напуљу уз ОСАМ голова. Звезда три пута ВОДИЛА, али ипак ЕЛИМИНИСАНА (ФОТО)

28.11.2018. 15:49
FK Napoli - FK Crvena zvezda, Omladinska Liga šampiona
ФК Наполи - ФК Црвена звезда, Омладинска Лига шампиона / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Несрећан пораз у самом финишу.

Омладинци Црвене звезде су на гостовању поражени од вршњака из Наполија резултатом 5:3 у оквиру петог кола Лиге шампиона. Црвено-бели су водили три пута головима Јочића, Бурмаза и Дедијера, али су после искључења Аџибабе поклекли у самом финишу меча. Овим поразом изабраници тренера Братислава Живковића изгубили су све изгледе за једно од прва два места у групи која воде у даљу фазу такмичења. Треба истаћи да је Црвена звезда била ослабљена неиграњем капитена и најбољег играча Дејана Јовељића, који ће бити на располагању Владану Милојевићу.

СПЕЦИЈАЛНО ЗА ГОБЕЉИЋА: Капитен Вујадин Савић има ЈАКУ поруку пред меч са Наполијем (ФОТО)

ДЕЛИЈЕ СТИЖУ У ВЕЛИКОМ БРОЈУ: Погледајте како изгледа Напуљ осам сати пре почетка велике БИТКЕ (ФОТО)

Црвено-беле је у вођство довео Богдан Јочић са беле тачке у трећем минуту утакмице. Голман домаће екипе се бацио у праву страну, али је Звездин бисер послао лопту снажно у сам угао, па Д'Андреа није имао шансе да спречи погодак. Мађарски арбитар Сабо је досудио најстрожу казну у корист српског тима после фаула над Алексом Терзићем.

Резултат је поравнао штопер Наполија Филипо Перини на истеку четврт часа игре. Имали су домаћи фудбалери слободан ударац са бока одакле су убацили лопту у казнени простор црвено-белих, а у великој гужви се најбоље снашао италијански дефанзивац.

Играо се 26. минут утакмице када је Црвена звезда имала корнер, после ког је центарфор клуба из Љутице Богдана Борисав Бурмаз искористио неспретну реакцију одбране Наполија и матирао домаћег чувара мреже.

Већ у трећем минуту другог полувремена Наполи је поново дошао до изједначења. После продора и центаршута са десне стране, на петерцу је лопту из прве у мрежу послао Матија Сапорети.

ФК Наполи - ФК Црвена звезда, Омладинска Лига шампиона / Извор: Србија Данас

Нову предност Звезди донео је Марко Дедијер у 64. минуту меча. Црвено-бели су одиграли добар напад преко десне стране одакле је Купусовић шутирао и погодио стативу, али се лопта одбила право до Дедијера који је убацио у небрањен део гола.

Само шест минута касније Наполи је по трећи пут успео да анулира предност Црвене звезде. Ђанлука Гаетано је шутирао из слободног ударца са ивице казненог простора, а голман српског представника Милош Гордић је ухваћен на кривој нози и није успео да реагује.

Убрзо после тога је дефанзивни везиста Београђана Ненад Аџибаба прво у 72. минуту добио жути картон, а затим још један само три минута касније. Бројчано слабији црвено-бели су поклекли у 82. минуту кад је поново Гаетано из слободног ударца матирао немоћног Гордића. Исти играч је комплетирао хет-трик у судијској надокнади лепим ударцем са неких 18 метара.

НАПОЛИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 5:3 (1:2)

СТРЕЛЦИ: Перини 15', Сапорети 48', Гаетано 70', 82', 90 1' - Јочић 3' п, Бурмаз 26', Дедијер 64'

ЦРВЕНИ КАРТОН: Аџибаба 75'

СТАДИОН: ''Пасквале Јанијел'' (Напуљ)

СУДИЈА: Шандор Сабо (Мађарска)

НАПОЛИ: Д'Андреа – Еспозито (од 14. Казела), Сенезе, Перини - Мецони (од 81. Гаета), Мићилио (од 62. Илуминато), Д'Алесандро, Марино (од 62. Гаетано), Калвано - Сапорети (од 81. Гвадани), Сгарби. Клупа: Даниеле, Бартиромо, Гаета, Гаетано, Гвадани, Казела, Илуминато. Тренер: Баронио.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић - Кукољ, Миликић, Ераковић, Стајић (од 59. Дедијер) - Аџибаба, Стојановић (од 87. Великић) - Купусовић (од 83. Ајдиновић), Јочић, Терзић - Бурмаз (од 87. Бабић). Клупа: Крстовић, Ајдиновић, Стојанчић, Ђорђевић, Дедијер, Великић, Бабић. Тренер: Живковић.