ОРЛИЋИ НИСУ УСПЕЛИ: Србија пала након ПЕНАЛА! Холандија у ФИНАЛУ Европског првенства!

29.05.2022. 22:35
Orlići
Орлићи / Извор: Профимедиа

Историја је ипак исписана.

Фудбалска репрезентаија Србије до 17 година није успела да се пласира у историјско финале Европског првенства после пораза од Холандије. "Орлићи" су поражени након извођења пенала, након што је у регуларном току било 2:2.

УЖИВА У ЛУКСУЗУ: Погледајте где се Влаховић опоравља од повреде (ФОТО)

ЗВЕЗДА МОЋНО ПОЧЕЛА ПРЕЛАЗНИ РОК: Прво појачање стигло у Љутице Богдана (ВИДЕО)

ПОСЛЕ 23 ГОДИНЕ: Нотингем Форест се вратио у Премијер лигу

У 17. минуту меча сјајну шансу имао је Мијатовић, који је био у "један на један" ситуацији са противничким голманом, али је остало 0:0.

Холандија као да није имала одговор на нападе Србије, али је уз доста шанси "орлића" резултат остао непромењен до краја првог полувремена.

"Лале" су друго полувреме почеле на најбољи могући начин, голом. Стрелац је био ван Дујвен после добре тимске акције.

Овај гол ипак није омео младе изабранике Радована Кривокапића, који су експресно одреаговали.

Већ у 50. минуту Србија је стигла до изједначења после сјајне асистенције Станковића из корнера, ту лопту је Милошевић закуцао за 1:1.

Наставила је Србија да напада са свих позиција, желели су "орлићи" брзо до преокрета и то се и десило. Само пет минута након изједначења, у 55. минуту Мијатовић је шокирао Холанђане, погодио је за 2:1.

Управо овај гол је био позив Холандима да крену на све или ништа, силовито су кренули у напад. Одолевала је наша одбрана колико год је могла али је на крају и начинила велики пропуст који је искористио Слори за ново изједначење - 2:2.

Видело се да се након новог изједначења нервоза се увукла у игру обе екипе, па су и једни и други сачекали да истекне регуларни део игре, те се отишло на пенале.

У пенал серији Лијешкић није успео да одбрани ниједан ударац, па су редом погађали Хујсен, ван ден Хувел, Аагугил, Клеијн и Бабади.

Са друге стране су били прецизни Станковић, Шљивић и Серафимовић, али је трагичар био Радоњић чији ударац је рутински одбранио Кујстен, што се испоставило као кључни моменат утакмице.

Екипа Холандије ће у финалу Европског првенства играти против селекције Француске, која је била боља од Португала, такође након бољег извођења пенала.