ОРЛИЋИ СЕ ПОПРАВИЛИ: После "деветке" у Нотингему, Енглези им на ТСЦ Арени дали само три комада

18.11.2023. 19:13
Mlada fudbalska reprezentacija Engleske
Млада фудбалска репрезентација Енглеске / Извор: Профимедиа

Немоћ.

Млада фудбалска репрезентација Србије, играчи не старији од 21. године старости, поражена је у Бачкој Тополи селекције Енглеске са 0:3 (0:2) у оквиру четвртог кола групе "Ф" квалификације за Европско првенство.

ПИКСИ ПРЕД ДУЕЛ СА БУГАРИМА: Што се састава тиче, немам дилемаDragan Stojković

ПИКСИ ПРЕД ДУЕЛ СА БУГАРИМА: Што се састава тиче, немам дилема

УВАЖЕНИ ГОСТ: Чеферин долази у Лесковац да гледа дуел Србије и БугарскеAleksandar Čeferin

УВАЖЕНИ ГОСТ: Чеферин долази у Лесковац да гледа дуел Србије и Бугарске

СЕЛЕКТОР БУГАРСКЕ ЈАСАН: Србија има играче светске класеFudbalska reprezentacija Bugarske

СЕЛЕКТОР БУГАРСКЕ ЈАСАН: Србија има играче светске класе

Иако је и овога пута наша селекција била у подређеном положају, може се рећи да се поправила у односу на дуел одигран пре пет недеља у Нитингему кад су Енглези славили са чак 9:1.

У међувремену су Орлићи променили селектора, уместо Душана Ђорђевића на кормило је дошао Љубинко Друловић, променио неколико играча, унео неке таткичке варијанте у игру, али утисак се није променио. Ова генерација није за велика дела.

Енглези су на ТСЦ Арени повели већ у петом минуту. Џејмс Мекати је украо лопту Матићу пред голом Илића, шутирао је, лопта се одбила и преко нашег голмана и завршила је у мрежи Србије.

Све је практично било готово у 19. минуту кад су Енглези дуплирали вођство. Поново је Мекати био стрелац, овога пута силовитом ударцем матирао је одбрану Србије.

Коначан резултат је постављен у 55. минуту. Нада Ливерпула Харви Елиот опробао је ударац са ивице казненог простора, а лопта је прошла поред руку голмана Илића и завршила у мрежи.

До краја сусрета српски репрезентативци имали су две повољне прилике за почасни гол, али били су непрецизни.