"Орлићи" силовити на старту квалификација (ФОТО)

26.10.2016. 14:57
FSS Stara Pazova
ФСС Стара Пазова / Извор: МН Press

Наредни меч Србија ће играти у петак, против Албаније, такође од 11 часова.

Кадетска фудбалска репрезентација Србије успешно је започела први круг квалификација за пласман на Европско првенство које ће се 2017. године одржати у Хрватској. Резултат је био 3:1, уз два гола Филипа Ступаревића. У стрелце за "орлиће" селектора Илије Столице уписао се и Жељко Гаврић. Почасни погодак за Македонце дао је Фазлагиљ.

Играо се 19. минут када је Гаврић на асистенцију Ђерлека донео Србији радост. Могли су наши момци да дуплирају резултат до полувремена али за то се потрудио у наставку меча Ступаревић са два ефектна гола. У оба случаја у улози асистента нашао се Јован Кокир. Све што су Македонци могли да ураде било је у смирај меча када је Фазлагиљ из једанаестерца смањио резлтат и донео слабу утеху својој селекцији.

- Остварили смо важну победу, пре свега у психолошком смислу. Од старта смо контролисали дешавања на терену, али морам да апострофирам чињеницу да је утакмица била изузетно тешка. Утакмица је била од огромног значаја, јер је била прва и евентуални кикс значио би и велики проблем пред наставак квалификација. Играли смо против ривала који је био силно мотивисан, а морам да нагласим да нам ни терен није био савезник. За овај ниво такмичења под капом УЕФА био је веома лош. Знали смо да се прилагодимо и сада после прве прескочене препреке све ће бити далеко лакше - рекао је Столица.

Наредни меч Србија ће играти у петак, против Албаније, такође од 11 часова.