ОВЕРЕНО ПРВО МЕСТО: Србија изборила пласман у елит рунду квалификација

27.10.2023. 16:46
Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije
Кадетска фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Нису успели да заврше са стопроцентним учинком.

Кадетска фудбалска селекција Србије (игтрачи до 17 година) ремијем је завршила квалификације за Првенство Европе. Они су Спортском центру ФСС-а у Старој Пазови поделила је бодове са вршњацима из Словеније. Било је 2:2.

ТИКЕТ МЕСЕЦА! Две недеље генијалног кладионичарског ума – са 270 динара до 250.000 евра!Promo

ПОСЛЕ 10 МЕСЕЦИ: Враћа се Мануел НојерManuel Nojer

ПОСЛЕ 10 МЕСЕЦИ: Враћа се Мануел Нојер

КАД СЕ ЕНГЛЕЗИ ПРАВЕ ЕНГЛЕЗИ: Суспендовани Тонали игра за ЊукаслSandro Tonali

КАД СЕ ЕНГЛЕЗИ ПРАВЕ ЕНГЛЕЗИ: Суспендовани Тонали игра за Њукасл

Србија је дошла у вођство голом Уроша Ђорђевића после само 120 секунди игре након асистенције Елдина Бајрамовића. Изједначио је Давид Пејичић у 20. минуту. Богдан Костић је голом из једанестерца у 82. минуту донео нову предност Орлићима, али је Свен Шунта поново изједначио у петом минуту надокнаде и тако поставио коначан резултат – 2:2

Орлићи коло пре краја првог круга већ обезбедили пласман у елит рунду квалификација за пласман на Првенство Европе.

Премовога су остварене две сигурне победе против Азербејџана (5:1) и Луксембурга (3:0), обезбедили су им једно од прва два места у групи, а данас су са освојеним бодом потврдили челну позицију.