"ПАЊЕНКА" ДОНЕЛА ТРОФЕЈ ФУРИЈИ: Хрватска пала у пеналима – Шпанија освојила Лигу нација (ВИДЕО)

19.06.2023. 00:16
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Профимедиа

"Ватрени" овога пута нису имали среће...

Фудбалска репрезентација Шпаније освојила је Лигу нација пошто је после бољег извођења пенала савладала селекцију Хрватске - 5:4.

ЗБОГ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Мбапе донео одлуку где ће играти наредне сезоне

РАСПУЦАНО У ЕНШЕДЕУ: Италија освојила треће место у Лиги нација

ЧЕФЕРИН: Европски фудбал не страхује од одлазака играча у Саудијску Арабију

Није било голова после регуларних 90 минута фудбала, па и додатних 30 у продужецима, а онда је велико финале на "Де Кујп" стадиону решено на пенал-рулету.

Пред између 25.000 и 30.000 хрватских навијача у Ротердаму, кључну улогу имао је Унаи Симон, који је одбранио два пенала, Ловру Мајеру и Бруну Петковићу

Осим пехара и места у историји, Шпанци су се изборили и за награду од 10.500.000 евра.

Постали су прва репрезентација на свету која је освојила све могуће трофеје, од најмлађих до сениорских селекција.

Утакмица је била веома тврда и нико није желео да се упушта у превелике ризике, па самим тим нисмо имали ни прилику да гледамо леп фудбал, нити праве шансе на обе стране.

Нешто конкретнија је у појединим ситуацијама била "црвена фурија" која је имала пар полуприлика преко Марка Асенсија и Родрија, али ништа конкретно вредно помена, све до 84. минута.

Тада је Ансу Фати шутирао потпуно сам са неких осам метара, голман Ливаковић је већ био савладан, а Иван Перишић је на гол-линији спречио погодак.

У продужетку је Дани Олмо имао прву велику прилику у 104. минуту, али је шутирао преко пречке, да би потом у 108. био изблокиран.

Куглица овог финала завршила је на пенал-рулету, а на крају је стала на страну Шпаније захваљујући Унаију Симону.

Најпре је одбранио ударац Ловра Мајера, али је у петој серији прву меч-лопту пропустио Лапорт погодивши пречку.

Ипак, већ у следећем шуту поново је заблистао Симон одбранивши ударац Бруна Петковића, а то је материјализовао Дани Карвахал "Пањенком" и донео пехар селекцији Шпаније.