ПАО ЈЕ ВЕЛИКИ РИВАЛ: Канађани пишу НОВУ историју, а Борјан је део ње (ВИДЕО)

16.10.2019. 07:38
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: Профимедиа

Меч је одигран у Торонту.

Фудбалска репрезентација Канаде победила је Сједињене Америчке Државе у утакмици КОНКАКАФ Лиге нација резултатом 2:0. Голове на стадиону "БМО Филд" у Торонту су постигли Алфонсо Дејвис и Лукас Кавалини, у 60. и првом минуту судијске надокнаде. Захваљући овом тријумфу Канађани су први у у групи са учинком три од три. Американаци из два меча имају три бода, а Кубанци ниједан из три утакмице.

НАДА УМИРЕ ПОСЛЕДЊА: ФСС премира ривала Португалије са ПОЛА МИЛИОНА евра да узме бод Роналду и компанији

ЗВЕЗДА ПОТВРДИЛА: Стигао је на Маракану! (ВИДЕО ДОКАЗ)

ПОСЛЕ РАСИСТИЧКИХ ПОВИКА У БУГАРСКОЈ: Пала је и једна ОСТАВКА... (ФОТО)

Овај дуел остаће упамћен по томе што су Канађани први пут, још од 1985. године победили Американце. А у том успеху учествовао је и Милан Борјан. Голман Црвене звезде у 51. минуту одлично је интервенисао и спречио Американце да поведу. Десетак минута касније, Канађани су повели.

- Било је невероватно и хвала свима који су били на стадиону. Показали смо да овај млади тим доноси нови фудбал у Канаду - рекао је Борјан који ће се ових дана прикључити екипи коју очекују утакмице са Радом у Суперлиги и Тотенхемом у Лиги шампиона.

Дуел са Грађевинарима биће одигран у петак, а меч у Лондону у уторак.