ПАРКИРАО АУТОБУС И ОБОРИО НЕГАТИВАН РЕКОРД: Симеонова тактика против Ситија ушла у историју Лиге шампиона

06.04.2022. 20:48
Dijego Simeone
Дијего Симеоне / Извор: Профимедиа

У најмању руку кукавички.

Фудбалери Атлетико Мадрида поражени су са 1:0 на гостовању Манчестер ситију у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

ДА СЕ НАЈЕЖИШ: Ево шта су Делије поручиле Синиши Михајловићу који се опет бори са леукемијом

НЕКА СЕ КАРИОКЕ ПЛАШЕ ОРЛОВА! Србија - Бразил 92:54, Пикси све има у својим рукама

Јорганџије су 70 минута одолевле на Етихаду, али је онда сјајна акција Фодена и Де Брујнеа донела Грађанима гол вредан велике предности пред реванш..

Очекивано, Дијего Симеоне је у Манчестеру "паркирао аутобус" испред свог гола, а неретко је виђена слика да су сви играчи Атлетика била око свог шеснаестерца.

Колико су Шпанци играли дефанзивно говори податак да за 90 минута нису упутили ни један једини шут према противничком голу. То је први пут у историји нокаут фазе Лиге шампиона да једна екипа у једној утакмици нема ударац ка голу ривала.

Атлетико такође није извео корнер на мечу, имао је само 32 одсто посед лопте, а фудбалери овог клуба су разменили чак 400 додавања мање од домаћина.

Реванш се игра у среду 13. априла на стадиону "Ванда Метрополитано" у Мадриду.