БАЖДАР "ПРОРАДИО": Партизан ПОКЕРОМ срушио Младост!

20.01.2024. 15:21
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Прва припремна победа...

Фудбалери Партизана убедљиву су победили екипу Младости из Лучана резултатом 4:0 у пријатељском сусрету на припремама на Кипру.

Стрелци за Партизан били су Захид у петом, Баждар у 28. и 40. минуту, те Петровић на старту другог полувремена.

Партизан је одлично отворио меч, пошто је већ после пет минута Захид донео предност црно-белима.

Стојковић је проиграо Баждара, а он је послао повратни пас за Захида који погађа за 1:0.

У 12. минуту Партизан је извео нову лепу акцију, коју је завршио Баждар, али је оквир гола сачувао мрежу Младости.

У 28. минуту Партизан је дуплирао предност после сјајног контра напада који је завршио Салдања правовременим додавањем за Баждара на петерцу за 2:0.

До одласка на одмор, Баждар је постигао још један погодак после нове лепе акције црно-белих. Опет је Северина био асистент, Баждару је после његовог паса остао лакши део посла да погоди празан гол за 3:0.

Ту није био крај узбуђењима, пошто је Марковић у финишу првог дела направио пенал, Пејовић је преузео одговорност, али је Стевановић одлично прочитао његову намеру и шут у десни угао по земљи, па је Младост пропустила велику шансу да смањи резултат.

Партизан је на старту другог полувремена још једним ефектним голом дошао до недостижних 4:0. После акције по десној страни, Калулу је одложио повратну за Петровића који је са ивице шеснаестерца погодио горњи десни угао за 4:0.

Након тога, темпо је значајно опао и до краја меча практично да није било већих прилика за промену резултата.