СУПЕРЛИГА: Партизан рутински савладао Рад на другом дебију Станојевића (ВИДЕО)

12.09.2020. 19:31
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч је одигран у Хумској.

Фудбалери Партизана савладали су екипу Рада у Хумској са 3:0 (1:0) у седмом колу Суперлиге Србије и тако на одличан начин обележи деби Александра Станојевића у другом мандату на клупи црно-белих.

ВРАЋА НАМ СЕ ПРИМЕРА: Реал први фаворит за круну, љутом Месију квота 2,80

РЕШЕНА ЈЕ ДИЛЕМА: Ево где ће каријеру наставити Александар Пријовић

КАКВО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ВЕЋ НА ДЕБИЈУ: Пауновићев Рединг све решио у првом полувремену, БРИЉАНТНА ПОБЕДА (ВИДЕО)

Током целог меча је Партизан био бољи ривал, а после почетног испитавања снага, од 20. минута црно-бели су кренули у таласима да нападају преко Асана и Садика да би Стоисављевић постигао аутогол пошто је лопту закачио Лазар Марковић и донео домаћину предност, а то је био и резултат првог полувремена. Само што се кренуло у другом полувремену Рад је остао са 10 играча у 47. минуту пошто је директан црвени картон због рушења Садика добио Ђорић. Одмах су то искористили црно-бели када је у 50. мјинуту мајсторским ударцем Стевановић повисио на 2:0. Црно-бели су наставил иса нападима, а Рад се грчевит, али успешно бранио. Талку је ставио Садик пошто је био прецизан из пенала који је досуђен када је Асано оборен у шеснаестерцу.

Фудбалери Партизана вечерас од 20 часова на стадиону у Хумској играју орвим меч после репрезентативне паузе, а противник у утакмици седмог кола Суперлиге Србије биће им екипа Рада. На клупи црно-белих ће у свом другом мандату дебитовати Александар Станојевић који је дошао уместо Сава Милошевића који је после пораза од Војводине у Новом Саду поднео оставку.

Црно-бели су у последњих пет кола доживели два пораза и потребна им је победа против Рада како не би додатно заосталои за водећом Црвеном звездом која им тренутно бежи девет бодова, али уз утакмицу више. На другој страни, Грађевинари су тотални аутсајдери после пет пораза у првих пет кола, а црни низ успели су да прекину победом против Напретка у последњем колу пред репрезентативну паузу. Пренос меча уживо можете пратити на Србији Данас.

90. минут
Крај утакмица.
80. минут
3:0!!! Садик је прецизан из пенала који је изборио Асано.
73. минут
Измена у Раду, Душана Живковића мења Саво Газивода.
69. минут
Покушао је Матић, али је његов ударац отишао поред гола. Двострука измена у Партизану. Уместо Стевановића ушао је Денис Стојковић, а Natha је заменио АЛександар Шћекић.
61. минут
Прва измена у Партизну, уместо Лазара Марковића ушао је Бојан Матић.
55. минут
Natho је био у одличној шанси, али је Душан Марковић још једно мспасио сопствену мрежу.
53. минут
Покушао је са дистанце Асано, али је голман Рада успео да одбрани, као и шут Садика неколико десетина секунди касније.
50. минут
2:0!!! Партизан је дуплирао предност преко Филипа Стевановића који је одличним шутем са ивице казненог простора погодио гол Рада.
47. минут
Рад остаје са играчем мање пошто је Ђорић саплео Садик и добио директан црвени картон.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
39. минут
Три добре прилике за Партизан у само 60 секунди. Садиков покушај после соло продора завршио је у корнеру, да би после ударца са угла Остојић шутирао главом, qa Живковић избацио лопту са гол линије поново у корнер. После другог ударца из угла, Урошевић је главом погодио пречку.
35. минут
Одличан покушај Марковића са двадесетак метара, али је голман Рада одлично интервенисао.
31. минут
1:0!!! Води Партизан после аутогола Стоисављевића. Стевановић је центрирао, Марковић скренуо лопту главом, а Стоисављевић нехотице сместио лопту у сопствену мрежу.
23. минут
Брзо је Партизан извео слободан ударац, али Асано није успео да упосли Садика.
22. минут
Одмах је узвратио Рад. После грешке Миљковића, Јовановић је покушао са 25 метара, али је Поповић био опрезан.
21. минут
Прва шанса за Партизан, Урошевић је центрирао са леве стране, али је Асано био непрецизан мада му је и засметао Садик.