ПАРТИЗАН ПАО НА ПОПРАВНОМ: Белић у финишу СПАСИО црно-беле! Реми против Радничког осигурао трон Звезди пред дерби!

16.12.2023. 18:55
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Шок у Хумској...

Фубалери Партизана и Радничког 1923 ремизирали су у Хумској са 3:3 у мечу 19. кола Суперлиге Србије.

ПАРТИЗАН НА ПОПРАВНОМ: Дуљај изводи АРТИЉЕРИЈУ за Раднички (САСТАВИ)Igor Duljaj

ПАРТИЗАН НА ПОПРАВНОМ: Дуљај изводи АРТИЉЕРИЈУ за Раднички (САСТАВИ)

МИЈАТОВИЋ ЈЕ ПОСТИГАО ТРИ ГОЛА У СУБОТИЦИ: Звездино сам дете, и све ово емотивно доживљавамJovan Mijatović

ВАЖАН ПОТПИС НА МАРАКАНИ: Звезда завршила ОГРОМАН посаоBarak Bahar, FK Crvena zvezda

ВАЖАН ПОТПИС НА МАРАКАНИ: Звезда завршила ОГРОМАН посао

Суперлига Србије, 19. коло

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 1923 3:3 (2:2)

Стрелци: Салдања 39, Natho 44, Белић 87. – Глушчевић 7, Чинеду 16, Видаков 74.

Стадион: Партизан (Београд)

Судија: Предраг Јањуш

ПАРТИЗАН: Јовановић , Стојковић, Марковић, Саничанин, Антић, Стјепановић, Natho (од 69. Белић), Калулу (од 69. Северина), Захид, Мениг (од 29. Николић), Салдања.

РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВАЦ: Лековић, Аџић, Изечукву, Митровић, Пецељ, Глушчевић (од 62. Видаков), Ристић, Чоловић, Вижди (од 70. Симовић), Бевис, Чинеду (од 78. Ђурић).

Већ у седмом минуту уследио је шок у Хумској. Крагујевчани су комбиновали, размениили неколико пасова, пробили у казнени простор са леве стране, одакле је стигао пас за Глушчевића а овај обавио најлакши део посла.

Капитулирала је одбрана Партизана још једном, у шеснаестом минуту. Одличан центаршут са десне стране стигао је за Чинедуа, Марковић није био најбоље позициониран, а Чинеду користи асистенцију саиграча и главом дуплира вођство.

Реаговао је Игор Дуљај који је у игру увео Немању Николића заменивши Квинсија Менига већ у 29. минуту.

Донело је то позитивне промене у игри Партизана који је у 39. минуту успео да смањи заостатак захваљујући лепој акцији коју је започео Захид.

Лопту је из прве проследио Калулу ка Матеусу Салдањи који је рутински савладао Лековића.

Чинило се да ће Крагујевчани на одмор ипак отићи с предношћу, али тако није мислио Бибрас Natho.

После прекршаја Митровића на ивици казненог простора, лопту је у своје руке узео управо Израелац и постигао сјајан гол из слободног ударца у 44. минуту сусрета.

У једном тренутку, Партизан је био на путу да доживи још једну резултатску катастрофу, али се брзим головима Салдање и Natha у потпуности вратио у меч.

Кренуо је домаћин још офанзивније у другом полувремену, па је први и запретио преко Захида и Салдање којем је погодак из 62. минута поништен због офсајда.

У тим тренуцима, Дудић је у игру увео Милана Видакова који је испоставио кобним по Партизаном.

Играо се 74. минут када је бивши фудбалер Војводине искористио велику грешку Саничанина приликом додавање лопте Јовановићу и прилично лако затресао мрежу ривала.

Репрезентативца БиХ је Дуљај заменио Немањом Трифуновићем покушавши да у фази напада створи још више опција, али је нешто ранији улазак Кристијана Белића заправо донео конкретан резултат.

Играо се 88. минут када је Салдања паметно петом проиграо Белића који је донео изједначење Партизан и тако га спасио пораза.

Овим ремијем црно-бели су пред вечити дерби остали други на табели Суперлиге Србије са освојена 44. бода, а место лидерске позиције препустили Црвеној звезди која има два бода више.