СУПЕРЛИГА: Петарда у Хумској, Партизан убедљив против Златибора (ВИДЕО)

15.03.2021. 17:33
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели остварили 15. узастопну победу.

Фудбалери Партизана савладали су убведљиво са 5:1 (3:0) екипу Златибора у 27. колу Суперлиге Србије. Била је то 15. узастопна победа у шампионату црно-белих који су већ у порвом полувремену решили питање победника. Црно-бели ус имали инцијативу од почетка, али без правих шанси осим шута Јојића у 18. минуту када је погодио спољни део мреже, да би три минута касније Јовић погодио на асистенцију Светозара Марковића.

ТИПСТЕР ТЕ ЗОВЕ: Преузми 1.500 РСД бонуса и постани краљ типовања

СУПЕРЛИГА: ТСЦ коначно победио, реми у Сурдулици

"ПАРТИЗАН НЕ ВОЛИМ МОЗГОМ..." Легендарни Ђуричић преминуо, а имао је немогућу навијачку љубав! "Лудачка хемија"

Партизан је наставио да напада и имао је преко Асана још једну шансу, алои је Чупић одбранио. Ипак у 34. минуту није могао ништа голман гостију када је Асано успео да погоди и дуплира предност. Чупић био најзаслужиниј што Партизан није постигао и више голова пошто је бранио ударце Јовића, Холендера, Живковића, али је Партизан стигао до 3:0 из пенала који је реализвоа Natho после играња руком једног одбрамбеног играча Златибора у сопственом шеснаестерцу. У другом полувремену се  Златибор ослободио притиска на почетку и у 52. минуту је Севић из слободног ударца изненадио Стојковића и смањио на 3:1. Имао је Залтибор још један покушај који је завршио преко гола да би у 74. минуту Бајбек вратио три гола предности за црно-беле, а за још једну петарду у Хумској побринуо се Урошевић у 83. минуту.

Фудбалери Партизана данас од 18.10 дочекују на стадиону у Хумској екипу Златибора из Чајетине у оквиру 27. кола Суперлиге Србије. Црно-бели се налазе у серији од 14 мечева у којима су остварили победу и покушаће да ту серију наставе против Златибора.

У првом дуелу сезоне који је одигран у септембру Партизан је остварио минималну победу у гостима од 1:0. Партизан је у одличној форми, тешко прима голове и има статус апсолутног фаворита против Златибора. На другој страни Златибор је у лошој форми пошто је на претходних пет утакмица остварио само једну победу и реми уз три пораза.

90. минут
Крај меча, убедљив тријумф црно-белих.
83. минут
5:1!!! Петарда у Хумској, Урошевић је одлично шутирао и савладао немоћног Чупића.
75. минут
Још једна измена у Партизану, изашао је Шћекић, а ушао Павловић.
74. минут
4:1!!! Бајбек је стрелац. Савладао је Чупића одличним ударцем са леве стране.
71. минут
Принудна измена у Златибору, изашао је Момчиловић због повреде, а заменио га је Николић.
66. минут
Још једна измена у Партизану, уместо Јојића у игру је ушао Здјелар.
64. минут
Ударац Златибора, али је покушај гостију завршио преко гола.
60. минут
Трострука измена у Златибору. Из игре су изашли Елиомар, Богићевић и Дашић, а у игру су уместо њих ушли Плавшић, Вукић и Хаирлаховић.
52. минут
3:1!!! Смањује Златибор предност Партизана. Севић је стрелац из слободног ударца. Лопта је прелетал све играче и одскочила о блатњав терен и преварила Владимира Стојковића.
46. минут
Почело је друго полувреме. Трострука измена у Партизану, изашли су из игре Асано, Natho и Холандер, а уместо њих ушли Лутовац, Сума и Бајбек.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полуврмеена, Партизан води са 3:0.
44. минут
3:0!!! Natho повећава предност Партизана из једанаестерца који је досуђен после играња руком у шеснаестерцу Златибора.
43. минут
Још једна прилика за Јовића, али Чупић поново добро брани.
39. минут
Ређају се напади Партизана, пробао је Холендер, али Чупић брани.
37. минут
Нова прилика за Партизан, Марко Живковић је покушао са неких 18, 19 метара и погодио је стативу. После корнера пробао је Вујачић и шутирао је главом поред гола.
34. минут
2:0!!! Партизан је дуплирао предност преко Асана. Јапанац је искористио пас Бибраса Natha и прецизним ударцем савладао Чупића.
31. минут
Асано је има оприлику, али је Чупић на време излетео и одбрани ударац Јапанаца.
21. минут
1:0!!! Партизан води, стрелац је Немања Јовић. Црно-бели су до вођства дошли после прекида када је Светозар Марковић спустио лопту ка Јовићу којем није било тешко да постигне гол.
18. минут
Наставља Партизан са иницијативом, док су гости углавном орјентисани на одбрану.