ПАРТИЗАНЕ ПАЗИ: Спарта сурово ГАЗИ! Чеси ДЕКЛАСИРАЛИ ривала, нападачи већ сада у ТОП форми!

12.01.2022. 12:56
FK Sparta Prag
ФК Спарта Праг / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

ФК Партизан ће у шеснаестини финала Лиге конференција одмерити снагу са Спартом из Прага.

ТРЕНЕР ПАРТИЗАНА ЈАКОМ ПОРУКОМ ПРУЖИО ПОДРШКУ НОВАКУ: А онда ПРОКОМЕНТАРИСАО Звездин ПОТЕЗ!

ВАЗУРА ОТКРИО ПЛАНОВЕ: Имамо понуде за ТРОЈИЦУ фудбалера! Неће бити РАСПРОДАЈЕ

ЗВАНИЧНО: Станојевић продужио уговор са Партизаном (ВИДЕО)

Црно-бели су, подсетимо, такмичење у групи "Б" завршили на другој позицији, иза белгијског Гента који се директно пласирао у осмину финала, док су иза клуба из Хумске остали естонска Флора из Талина и кипарски Анортозис.

Са друге стране, Чеси су као трећепласирана екипа у групи "А" наставили европску причу у најмлађем УЕФА рангу, а са Партизаном ће одлучивати о томе ко ће ићи међу 16 најбољих клубова Лиге конференција.

И док је Александар Станојевић данас обавио прозивку пред старт припрема за наставак сезоне, вишеструки шампион Чешке већ увелико игра пријатељске утакмице.

Наиме, Спарта је данас декласирала екипу Хрудима, која се такмичи у другој лиги, резултатом 5:0 (2:0).

Већ до полувремена било је све јасно, пошто је освајачу 36 титула у Чешкој (рачунајући и бившу Чехословачку), требало само четири минута да стекне капиталну предност до полувремена.

Најпре је деветнаестогодишњи нападач Адам Хложек довео домаћина у вођство на истеку 35. минута, да би само 360 секунди касније његов партнер из шпица Томаш Цванцара дуплирао предност.

На 3:0 повисио је осамнаестогодишњи везиста Адам Карабец почетком другог дела (48.), само 120 секунди пошто је крочио на терен, да би још један нападач Матеј Пулкраб био прецизан у 65. минуту, на додавање Сејка, за убедљивих 4:0. Иначе, Пулкраб је неколико тренутака раније заменио стрелца другог поготка Цванцару.

Коначан резултат поставио је момак рођен 2000. године Војтех Патрак у 86. минуту, такође нападач, који је на терен крочио у 60. уместо Бугарина Мартина Мичева.

Спарта је играла у саставу: Хеца (30. Нита), Целустка (46. Панак), Доцкал (46. Карабец), Цванцара (46. Пулкраб), Крејци (30. Хараслин, 60. Ринес), Павелка (46. Витик), Пешек (30. Минчев, 60. Патрак), Полидар (46. Сухомел), Сачек (30. Л. Крејчи), Визнер (46. Габријел), Хложек (46. Сејк).

Погледајте како изгледа Јасмина Александров, бивша кошаркашица и супруга Немање Александрова.