РУТИНСКИ: Партизан без потешкоћа савладао Лозницу

06.04.2022. 16:28
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч четврфинала Купа Србије.

Партизан се пласирао у полуфинале фудбалског Купа Србије. Место међу четири најбоља тима изборили су рутинским тријумфом од 2:0 на свом терену против члана Прве лиге Лознице. Стрелци су били пред крај првог дела Рикардо и Лазар Марковић.

МОГЛО ЈЕ И ЛАКШЕ: Кадети добили ривале на Европском првенству

ПОСЛЕ ОДЛУКЕ О КОЈОЈ СВИ ПРИЧАЈУ Шапоњић послао поруку: "Првенство није решено" У дербију је ПОСТИГАО ГОЛЧИНУ (ВИДЕО)

НА СТАРОМ ПОСЛУ: Куман нови селектор Холандије

Партизан је доминирао у првом делу са преко 80 посто поседа лопте. Имали су црно-бели девет шутева (седам у оквир) у првом делу, док гости нису ниједном угрозили Немању Стевановића. Одолевали су гости до 33. минута, али тада је Рикардо главом успео да постигне гол.

Када се чекао последњи звиждук предност је дуплирао Лазар Марковић и тако се на одмор отишло са великом предношћу.

ЧЕТВРТФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

ПАРТИЗАН - ЛОЗНИЦА 2:0 (2:0)

Стадион: Партизана

Судија: Ненад Минаковић

Стрелци: Рикардо 33, Марковић 45.

Партизан: Стевановић – Живковић (од 56. Миљковић), Милетић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јевтовић – Марковић (од 66. Холендер), Natho, Јовић (од 66. Лутовац) – Рикардо (од 46. Миловановић (од 79. минута Баждар)).

Лозница: Головић – Радмановац (од 66. Костић), М. Николић, Ристивојевић – Врштановић, Ивић, Н. Николић, Милинковић (од 66. Враштановић), Кијевчанин (од 66. Обадовић)  – Матић (од 88. Којић), Вићентијевић.

Наставак је донео много мање напада црно-белих који су чекали да одраде само утакмицу до краја. Покушавали су и гости повремено, али било је цело време јасно ко ће ићи даље.

Сусрет је решио погодак Лазара Марковића и друго полувреме је била мала успаванка, јер домаћи нису желели много да се замарају пред важне мечеве.

Све што се дешавало на мечу можете прочитати овде

90. минут
Нова прилика за Лутовца, али опет није успео да се упише у стрелце. Судија неочекивано продужава три минута.
79. минут
Марко Миловановић излази из игре иако је тек ушао на полувремену, није познато да ли је имао проблема са повредом. Уместо њега на терену је Самед Баждар.
73. минут
Одличан ударац Лутовца, али статива је била савезник гостију.
65. минут
Здјелар волејом одлично пуца, али брани Головић. Затим замало и аутогол. Остаје 2:0.
63. минут
Нова прилика за Јовића, али пуцао је поред гола.
57. минут
Сада је и корнер за Лозницу. После гужве одмах и други.
56. минут
Први шут за Лозничане. Шут је завршио преко гола, али први пут смо видели мало узбуђења испред Стевановићеве мреже.
51. минут
Колосална прилика за Живковића. Са неких три метра искоса десно пуцао је у супротан угао, али мало пред гола.
46. минут
Домаћи настављају са притисцима.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45, минут
ГОЛ!!! 2:0 - Лазар Марковић после корнера добио је лопту на trri метра од гола и није му било тешко да удвостручи предност.
44. минут
Бибрас Natho одлично пуца из слободног удатрца са неких 18 метара. Головић је избацио лопту у корнер.
39. минут
Саша Здјелар са пет метара лоше пуца и остаје 1:0.
33. минут
ГООЛ! 1:0 Асистенција Natha, Рикардо главом са пет метара рутински погађа мрежу.
32. минут
После велике грешке гостујуће одбране лопта је стигла до Лазара Марковића који је слабо шутирао и остаје без голова.
30. минут
Марко Јевтовић одлично гађа из даљине, али мало преко гола.
25. минут
После много псовки тренер црно-белих добија само жути картон. Након корнера Милетић је пуцао поред гола.
23. минут
Рикардо је био и идеалној позицији, али само корнер иако домаћи траже пенал. Александар Станојевић се чује доста далеко колико се буни због судијске одлуке.