ПАУК ВИШЕ НЕМА ГНЕЗДО: Спектакуларан гол Канге за репрезентацију Габона (ВИДЕО)

16.11.2023. 21:50
Gelor Kanga
Гелор Канга / Извор: Профимедиа

Пројектил вредан три бода.

Фудбалска репрезентација Габона стартовала је победом у квалификацијама за Светско првенство 2026, а јунак меча био је Гелор Канга.

У МИЛАНУ СЕ НИЈЕ СНАШАО: Локомотива зове Луку ЈовићаLuka Jović

У МИЛАНУ СЕ НИЈЕ СНАШАО: Локомотива зове Луку Јовића

ИТАЛИЈАНИ СТАЛИ У РЕД: Звездин странац готово извесно иде у Серију А (ФОТО)FK Crvena zvezda

ИТАЛИЈАНИ СТАЛИ У РЕД: Звездин странац готово извесно иде у Серију А (ФОТО)

ТРИЛЕР У СОФИЈИ: Мађари се пласирали на Европско првенство аутоголом у 97. минуту (ВИДЕО)MIloÅ¡ Kerkez

Фудбалер Црвене звезде постигао је победоносни гол два минута пре краја регуларног времена против селекције Кеније. Био је то први меч у Ф групи афричких квалификација. Габон је после преокрета победио са 2:1 (0:1).

Повели су Кенијци, који су голом Јуме у 40. минуту решили прво полувреме у своју корист, али је у наставку селекција Габона изборила преокрет.

На изједначење се чекало до 60. минута, када је Буанга погодио за 1:1. Тај резултат је остао на снази све до 88. минута меча, када је уследио најлепши тренутак меча - прелеп гол Гелора Канге који је искоса са леве стране послао прави пројектил са око 25 метара у противничку мрежу за коначних 2:1