ПЕТАРДА НА БРДУ: Чукарички демолирао Колубару

06.12.2021. 18:07
FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

Убедљив тријумф црно-белих.

Фудбалери Чукаричког убедљиво су на свом терену савладали Колубару са 5:0 (3:0) у оквиру 19 кола Суперлиге. Била је то друга узастопна победе црно-белих, после три везана ремија, тако да су се учврстили на трећем месту на табели са 34 освојена бода.

СУПЕРЛИГА: Радник и Раднички одиграли без голова у Сурдулици

ПРОМЕНА: Звезда чека Радник у понедељак

ДРУГИ ТЕРМИН: Померен меч Металца и Партизана

Све дилеме око победника утакмице на Бановим Брду решенеу су већ у првом полувремену. Мрежу Колубаре већ у 13. минута затресао је Ђорђе Јовановић. Асмир Кајевић је у 31. минуту повисио на 2:0, да би у финишу првог дела Алекса Јанковић постигао и трећи гол за Чукарички.

Наставили су црно-бели у истом ритуму у у наставку дуела. Међутим, нису лако користили прилике као у првих 45 минута. Ипак у финишу меча одрбана госртију из Лазаревца капитулирала је још два пута.

Марко Ракоњац је у 83. минуту посвисио на 4:0, да би коначан резултат само два минута касније поставио Ибрахима Ендиаје.

У следећем колу Чукарички гостује Радничком у Нишу, док Колубара дочекује Пролетер.