ПЕТАРДА У МРЕЖИ ПЕТРОВИЋА: Челси се обрукао на ”Емирејтсу”

23.04.2024. 23:21
Đorđe Petrović
Ђорђе Петровић / Извор: Профимедиа

Фудбалери Арсенала победили су на свом "Емирејтсу" екипу Челсија резултатом 5:0 у заосталом мечу Премијер лиге.

Арсенал је у потпуности надиграо градског ривала, а блистао је бивши ас Челсија, Каи Хаверц који је постигао два гола, док су стрелци били и Тросар и Вајт.

Артетин тим је одлично отворио меч, пошто је већ у четвртом минуту Рајс проиграо Тросара, а овај начео мрежу Ђорђа Петровића за 1:0.

Челси је узвратио, најбоље шансе имао је Николас Џексон који је по ко зна који пут ове сезоне показао да му је завршница највећи проблем.

Арсенал је потпуно дотукао Челси на старту другог полувремена пошто је постигао још четири гола.

У 52. минуту Вајт је покупио отпадак и погодио за 2:0, и тада је било јасно да је све готово.

Челси се предао, а Петровић остао као на ветрометини. У 57. минуту Хаверц је побегао одбрани и послао лопту под пречку за 3:0, да би у 65. Немац искористио пас Саке и од стативе савладао Петровића за 4:0.

У 70. минуту Вајт је постигао и други гол, додуше, уз доста среће, у жељи да центрира, послао је лопту у малу мрежу за 5:0.

Треба истаћи да је Николас Џексон промашио још један зицер при резултату 3:0, на истеку часа игре, што је била и последња шанса за Челси.

Арсенал је могао да дође и до убедљивије победе, Рајс је погодио стативу са дистанце, док је Фабио Вијера погодио спољни део мреже.

У финишу, Артетин тим је на неки начин спустио ритам и чувао је снагу за предстојеће утакмице у борби за опстанак.

Арсенал ће остати лидер са 77 бодова барем до викенда, пошто Сити у овом тренутку има два меча мање. Ливерпул има 74 бода и свој меч игра у среду на "Гудисону", Сити има 73 и два меча мање од Арсенала у овом моменту.