ПЕТРОВИЋ ПОКЛЕКАО У 93 МИНУТУ: Реми Челсија и Шефилда од четири гола (ВИДЕО)

07.04.2024. 20:52
Đorđe Petrović
Ђорђе Петровић / Извор: Профимедиа

Фудбалери Челсија и Шефилд јунајтеда ремизирали су 2:2 у мечу 32. кола Премијер лиге на "Брамал лејну".

Тијаго Силва је у 11. минуту довео у предност Челси, али се Џејден Богли потрудио да се на паузу оде са нерешеним резултатом.

Гол за ново вођство Челсија постигао је у 66. минуту Нони Мадуеке на асистенцију Кола Палмера. Био је то 14. пут ове сезоне да су у голу учествовала двојица фудбалера "плаваца" млађа од 22 године. Више их има само Лидс из сезоне 1999/00 (20).

То је требало да буде и гол одлуке, али је Оливер Мекбарни искористио опуштање противника и на асистенцију Арчера постигао гол у трећем минуту надокнаде. Могао је у тој ситуацији боље да реагује српски голман Ђорђе Петровић који је свих 90 минута провео на голу гостујуће екипе.

На крају су играчи Челсија били ти који су морали да се грчевито бране и спрече "оштрице" да им ураде оно што су они у прошлом колу Манчестер јунајтеду.

Челси је на деветом месту са три бода заостатка у односу на Њукасл који тек треба да одигра свој меч. Шефилд је стигао до 16. бода у сезони, али остају на последњем месту.

У наредном колу Челси игра против Евертона, док ће Шефилд на гостовање Брентфорду.