ПИРЕЈЦИ СУ ЗА ТРИ КЛАСЕ БОЉИ: Олимпијакос ЛАГАНО славио у Лесковцу

31.08.2023. 22:04
FK Olimpijakos
ФК Олимпијакос / Извор: МН Press

Чукарички иде у Лигу конференција.

Српски представник Чукарички ће играти у групној фази Конференцијске лиге, пошто је Олимпијакос је славио 3:0 у Лесковцу и с укупним резултатом 6:1 се пласирао у групну фазу Лиге Европе. Жреб је у петак од 14.30.

ДИНАМО ПОСЛЕ УБИСТВА У АТИНИ ТОНЕ СВЕ НИЖЕ: Чеси "РАЗМОНТИРАЛИ ПУРГЕРЕ" у Прагу

БАХАР ИМА ЈАСНУ ПОРУКУ ПОСЛЕ ЖРЕБА: Црвена звезда је европски и светски шампион...

БОРЈАНУ МРЕЖА НАПУЊЕНА ДО ВРХА: Примио пола туцета

Да Брђани имају мале шансе за пролаз било је јасно од почетка, али у 29. минуту је било сигурно. Са десне стране стигла је лопта у срце шеснаестерца за Пепа Бјела, којем је у путању ушао Масурас. Бјел пушта Масурасу лопту, који са десетак метара гађа неометано уз леву стативу. Из колена је шутирао, лопта погађа стативу и улази у гол. Самуровић је био немоћан.

Наставио је Олимпијакос да доминира. Каби је поништен гол због офсајда у 39. минуту, Бјел је изблокиран, Фортунис је гађао поред гола, да би Бјел у последњим тренуцима првог полувремена постигао гол.

Бјел је погодио у зауставном времену и на полувреме се отишло са 2:0 и укупно 5:1 у двомечу, па је већ после 45 минута на новом стадиону било јасно ко ће у Лигу Европе, а ко у Лигу конференција.

Олимпијакос је наставио у другом полувремену где је стао и брзо је постигао нови, трећи гол на утакмици у 53. минуту. Панајотис Рецос погодио за 3:0. После корнера је Рецос скочио на петерцу и главом закуцао лопту у мрежу. Самуровић је био немоћан. Лоша процена Дрезгића, Рецос остаје сам и погађа главом.

Покушали су момци са Бановог Брда да смање резултат, али нису успели. Остаје нам да се надамо да ће боље партије пружити у групној фази.