ПИРЛОВ ПРВЕНАЦ: Јувентус освојио Суперкуп Италије, Роналдо најбољи стрелац у историји фудбала (ВИДЕО)

20.01.2021. 23:09
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Реутерс

Португалац је вечерањим поготком стигао до бројке од 760. голова, оставивши иза себе Јозефа Бикана који је постигао 759.

Фудбалери Јувентуса савладали су Наполи резултатом 2:0 (0:0) у финалу Суперкупа Италије и тако стигли до првог трофеја у сезони.

ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН – Ево због чега Премијер лига данас није у центру пажње!

ЗВЕЗДА НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ТОП ПОЈАЧАЊА: Станковић га жели свим силама, нова понуда је на столу (ФОТО)

НЕМА ВРЕМЕНА ЗА ОДМОР: Црвена звезда одрадила први тренинг у Турској (ФОТО)

Велика борба виђена је на Мапеи стадиону, а посебно у другом полувремену. Првих 45 минута прошло је у благој теренској иницијативи "старе даме", али најбољу шансу имао је Наполи. Ирвинг Лозано је у 29. минуту имао одличну прилику да свом тиму донесе вођство, међутим, његов ударац главом са петерца фантастично зауставља Војшћех Шћенсни.

Наставак игре донео је много драме и пропуштених прилика, ређали су се ударци "бјанконера". Давид Оспина коначно је капитулирао у 64. минуту, стрелац је био Кристијано Роналдо. Португалац се одлично снашао и снажним ударцем из непосредне близине затресао мрежу и тако постао најбољи стрелац у исторји фудбала. Јувеова "седмица" је вечерањим поготком стигао до бројке од 760. голова, оставивши иза себе Јозефа Бикана који је постигао 759.

Имао је Наполи одличну прилику да стигне до изједначења, али је Лорецно Исниње у 80. минуту промашио пенал.

Пулени Ђенара Гатуза кренули су на "све или ништа" а то је казнио Алваро Мората у петом минуту судијске надокнаде.

Тешко извојевана победа на стадиона Сасуола највише ће значити тренеру Јувентуса Андреи Пирлу. Популарном "Моцарту" ово је први трофеј у тренерској каријери, која,руку на срце, траје само неколико месеци.