ПЛЕЈ-ОФ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Српски Панатинаикос без елите, вијори ће се "мушема" у Истанбулу и Берну

29.08.2023. 23:05
Braga
Брага / Извор: Профимедиа

Позната три учесника.

Фудбалери Јанг Бојса, Галатасараја и Браге играће групну фазу Лиге шампиона за сезону 2023/24 после реванш мечева плеј-офа.

ПРЕМИЈЕРА НА РТС-У, НАГРАДА НА ЗЛАТИБОРУ, ПА ФЕСТИВАЛ У МИЛАНУ – ФИЛМ “КАКО СМО ЗАВОЛЕЛИ БАСКЕТ” НИЖЕ УСПЕХЕ

ВРЕЂАО ЈЕ СУДИЈУ: ФА покренуо поступак против Ван Дајка

ЗА 25 МИЛИОНА ЕВРА: Линдстреам у Наполију

Најузбудљивије је било у Атини, где је Панатинаикос, који са клупе предводи српски тренер Иван Јовановић, против португалске Браге јурио заостатак од једног гола (2:1) из првог меча, али није успео и поново је поражен (1:0).

Имали су своје прилике Грци, претили, кружили око гола Матеуса Магалаеса, али нису нашли пут до мреже, али јесте Брага. Пукла је контра у 83. минуту, а Брума је био егзекутор.

За Панатинаикос, српски фудбалери имали су "танак" учинак, пошто је Ђуричић одиграо последњих 12 минута меча и пет минута пре краја имао прилику да унесе драму у завршницу, али је пребацио гол из изгледне позиције. Филип Младеновић  није добио прилику и цео меч је преседео на клупи.

Фудбалери Јанг Бојса су после 0:0 из Израела, савладали Макаби на свом терену (3:0) и суверено се пласирали у Лигу шампиона. Итен, Сек и Угринић су погађали за тим из Берна.

Галатасај је успео да одбрани 3:2 из првог меча против Молдеа и у Истанбулу је потврдио пласман у најјаче клупско такмичење. Меч је завршен 2:1 за домаћина, али није било лако за Турке. Црвено-жути су повели у седмом минуту голом Икардија са пенала.

У наставку су Норвежани поравнали голом Хестада у 66. минуту, а у самој завршници су могли да обезбеде продужетак. Бериша је девет минута пре краја затресао мрежу Муслере, али је тај гол поништен због офсајда. До краја меча Галата се бранила и у јеку те дефанзиве постигла још један погодак.Играо се трећи минут надокнаде када је Анхелињо из слободњака променио резултат. Додуше, имао је доста среће леви бек пошто је лопта на путу ка голу качила неког од ограча Молдеа у живом зиду и на тај начин решио питање проласка даље.