ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Тадић постигао ЕВРОГОЛ за Ајакс! Звезда сазнала још ДВЕ потенцијалне мине (ВИДЕО)

28.08.2019. 22:55 17:13
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Познати сви учесници групне фазе.

Одиграна су и преостала три меча плеј-офа за Лигу шампиона. Фудбалери Црвене звезде, који су ремијем против Јанг Бојса изборили улазак у групну фазу, вечерас су сазнали и две потенцијалне мине у елитном такмичењу.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Прштало на Бањици! ПРЕОКРЕТИ одлучили победника!

ЈА ЗБОГ ЛОВЕ НЕ ПРОДАЈЕМ СНОВЕ! Борјан, Павков и Гобељић у КАФАНИ певали са ЈАМИ! Све се ТРЕСЛО (ВИДЕО)

СЈАЈНЕ ВЕСТИ ИЗ ИТАЛИЈЕ: Михајловић ПУШТЕН из болнице!

Прошлогодишњи полуфиналиста Ајакс, који је попут црвено-белих морао кроз квалификације до завршне фазе, елиминисао је кипарски АПОЕЛ победом од 2:0. Тим из Амстердама налази се на листи потенцијалних ривала Милојевићевог тима, јер ће бити сврстан у другом шеширу на жребу у Ниону (како изгледају остали шешири погледајте ОВДЕ).

Ајакс је до победе водио капитен и стрелац другог поготка на мечу Душан Тадић. Репрезентативац Србије је постигао еврогол у 80. минуту, искоса у шеснаестерцу, пошто је претходно прихватио пас Хунтелара.

Вођство Копљаницима донео је Едсон Алварез у 43. минуту, сјајним ударцем главом после центаршута из слободног ударца Зијеха.

У 50. минуту легендарни Клас јан Хунтелар постигао је други гол за домаћина, али је судија Цвајер после одгледаног ВАР-а поништио погодак искусног нападача, јер се налазио у офсајду.

Клуб Бриж би такође могао да се састане са Звездом у групној фази, пошто су Белгијанци "оверили" капитал из Линца и тријумфом од 2:1 отишли у трећи шешир. Домаћин је повео на "Јан Брејделу" голом Ванакена у 70. да би само четири минута касније Аустријанци изједначили из пенала, прецизан је био Жоао Клаус.

Седам минута касније, гости су остали са десеторицом, јер је Транер добио други жути картон. Нови тријумф Брижа потврдио Денис у самом финишу меча, затресавши незаштићену мрежу из близине, после асистенције Тауа.

Славија је славила истим резултатом као и у Румунији (1:0). Истина, Клуж је дуго одолевао, све до 66. минута, када је Јан Борил пробио одбрану гостију. Ипак, будући да се Чеси налазе у четвртом шеширу, као и српски првак, њихов међусобни дуел у Лиги шампиона је немогућ.