КРАЈ ДРАМЕ: Звезда у Лиги шампиона! (ВИДЕО+ФОТО)

27.08.2019. 23:04
Crvena zvezda - Jang Bojs
Црвена звезда - Јанг Бојс / Извор: МН Press

Одлучујући сусрет на стадиону "Рајко Митић".

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са Јанг Бојсом 1:1 (0:0) и пласирали се у Лигу шампиона. Црвено-беле је у вођство довео Алекса Вукановић, после одличне акције са Боаћијем, Марином и Родићем, да би гости срећно изједначили осам минута пре краја меча, аутоголом Бена након шута Јанка.

Прво полувреме је протекло практично без великих шанси. Средином другог дела Звезда је повела, али очигледно није могло без драме. Играло се чак и седам минута надокнаде, али су домаћи издржали и другу годину заредом успели су да се пласирају у Лигу шампиона.

Подсетимо, први меч на стадиону "Швајцарска" завршен је такође ремијем, 2:2, али је Звезда прошла због гола више датог у гостима.

Ток меча можете пратити уживо на порталу Србија данас.

Ако мислите да ће Звезда све решити у првом полувремену, ево шта да урадите и зарадите новац

УОЧИ МЕЧА СА ЈАНГ БОЈСОМ: Делије праве ХАОС испред стадиона Партизана (ВИДЕО)

ГОТОВЕ СУ ПРИПРЕМЕ: Ђорђевић открио зашто трио Орлова НИЈЕ играо (ФОТО)

90. минут
Играће се још пет минута надокнаде времена.
89. минут
Ебишер је зарадио жути картон.
88. минут
Гости су претили, али је Нсаме у одсутно тренутку фаулирао Родића, остаје 1:1.
82. минут
После слободног ударца црвено-бели су избацили лопту, али се она одбила до неометаног Јанка који је шутирао са неких 18-19 метара. На путу ка мрежи лопта је закачила Бена, променила правац и преварила Борјана, 1:1!
79. минут
Жути картон добија Томане, због повлачења Јанка који је потом налетео на Марина, срећом без последица.
75. минут
Марин је извео "слободњак", али је голман гостију избоксовао лопту.
72. минут
Бен и Вукановић су нападали "два на два", али је крилни нападач са Комора послао прејак пас, па је лопта отишла у гол-аут, остаје 1:0!
69. минут
Нсаме је шутирао поред гола, а шеф струје домаћих мења Гарсију који се очигледно уморио. Уместо њега на терену је Бен.
65. минут
Тренер гостију Сеоан је одлучио да потроши преостале две измене. Сијера мења Миралем Сулејмани, док је уместо Асалеа ушао Оро.
63. минут
Резервиста Фаснахт је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта отишла тик поред Борјанове десне стативе.
60. минут
Прва измена код домаћих. Милојевић је одлучио да Боаћија мења Томане.
59. минут
Маракана је прокључала, Звезда води. Сјајна акција по левој страни, Марин је упослио Родића који је стигао лопту из из прве "заврнуо" пред гол, где се одлично снашао Алекса Вукановић, 1:0!

56. минут
Две одличне шансе за госте. Борјан је најпре био несигуран после гужве у петерцу, али је у следећем нападу одлично одбранио ударац са десног бока. Одмах у следећем нападу покушао је и Кањас, али поред гола.
55. минут
Одлично испуцавање Ван Балмоса, Родића је лопта најпре прелетела, али се потпом одлично "убацио" испред Асалеа и изнудио фаул.
52. минут
Измена у редовима Јанг Бојса, Фаснахт мења Цесингера.
50. минут
Дегенек је изблокирао Асалеа.
48. минут
Узвратила је Звезда из корнера. Центрирао је Марко Марин у петерац, створила се гужва, али је Соренсерн избацио лопту у аут и отклонио опасност.
46. минут
Најбоља шанса за госте већ на старту другог полувремена. Ебишер је шутирао веома снажно, али срећом и непрецизно.
46. минут
Почетни ударац у другом делу извели су црвено-бели.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
Играће се још два минута надокнаде времена.
45. минут
Вукановић није успео никог да проигра, после полуконтре, без опасности по гол Јанг Бојса.
40. минут
Боаћију се указивала помоћ због повреде, али нападач из Гане ће без проблема наставити меч.
36. минут
Цесингер је "пожутео". После слободног ударца покушао је Марин, али ван оквира гола из велике удаљености.
34. минут
Ебишер је шутирао из "слободњака" искоса са леве стране, одлична интрвенција Милана Борјана.
33. минут
Жути картон и за Гобељића, велики проблем за црвено-беле чак три играча у дефанзиви имају јавне опомене.
27. минут
Веома тврда утакмица на Маракани. Јанг Бојс има доминацију у поседу лопте, али нису успели да озбиљније угрозе Борјана.
23. минут
Сијеро је погодио живи зид са неких 20-ак метара, без промене резултата на стадиону "Рајко Митић".
21. минут
И Милош Дегенек је зарадио жути картон.
19. минут
Сјајна борбеност Гарсије по десној страни омогућила је шансу за Родића који је лоше поклопио лопту.
18. минут
Тејлор је показао први жути картон на мечу. Немања Милуновић је зарадио јавну опомену.
17. минут
Одлична минијатура Вукановића по левом боку који је протурио лопту кроз ноге Соренсену који га је срушио. После слободног ударца није било опасности.
14. минут
Звезда је припретила из прекида. Добар центаршут Марина, играч Јанг Бојса је избацио лопту у корнер, али судија Тејлор то није видео.
12. минут
Звезда успоставља равнотежу на терену. Црвено-бели су за сада претили искључиво преко Марка Марина који је покушао са пар продора, ипак без већих опасности по гол гостију.
8. минут
Енишер је центрирао са неких 35 метара искоса, Боаћи је интрвенисао и избацио лопту. После ударца из угла интрвенисао је Борјан, али Јанг Бојс опасно прети.
7. минут
Без великих прилика на старту меча, Јанг Бојс има теренску иницијативу, али за сада нема промене резултата.
4. минут
Дуга лопта је упућена пред Звездин казнени простор, нови дуел са Нсамеом добио је Милуновић који га је заградио, па је лопта отишла у гол аут.
2. минут
Прва полушанса за госте, у шеснаестерцу се нашао Нсале, али је Милуновић отклонио опасност.