ПОЛА ПОСЛА ЗАВРШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Букари дотукао Брђане за нова три бода Звезде (ВИДЕО)

18.02.2023. 15:26
Osman Bukari
Осман Букари / Извор: МН Press

Црвено-бели стигли до 19. тријумфа у сезони.

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Чукаричког убедљиво са 3:0 (2:0) у 22. колу Mozzart бет Суперлиге на стадиону ''Рајко Митић'' и тако остварила 19. тријумф у сезони потврдивши прву позицију на табели.

"ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН СЕ НИКАД НЕЋЕ ДОГОВОРИТИ" Петрић искрено о термину дербија

СУПЕРЛИГА: Мреже нетакнуте у Нишу

ДА ЛИ СЕ ПЛАЧЕ ЗА ЈУНАКОМ? Савићевић није могао да заустави сузе када је чуо за Михину смрт

Изабраници Милоша Милојевића дефинитивно су били бољи ривал у првих 45 минтуа, низале су се прилике и висило је у ваздуху када ће повесести. У предност их је довео ко други но Александар Катаи у 14. минуту. Примио је лопту нападач Звезде на левом боку, окренуо се, ушао у казнени простор, наместио се и погодио супротан угао, и то од стативу, за вођство шампиона од 1:0.

Није прошло много, свега три минута, предност Звезде дуплирао је Осман Букари. Изгубили су играчи Чукариког лопту на средини терена, а то је искористио управо Букари, који је повисио на 2:0.

Оба гола постигнута су после окрета, делује као да играчи Звезде "плешу по терену". Црвено-бели су до полувремена низали прилике пред голом Чукаричког. У 20. минуту Мићовић је зауставио покушај Букарија, главом, да би два минута касније Канга успешно лобовао Мићовића, али је одбрана Брђана на другој стативи добро реаговала. Букари је био у прилици и у 27. минуту, ал ије поново био успешнији Мићовић. Голма Чукаричког радио је одличан посао у првом полувремену и у 30. минуту је зауставио шут Пешића, а три минута касније и Катаија. Канга је у 37. минуту шутирао поред стативе, да би минут касније запретио Чукарички. Миладиновић је добро шутирао, али је Борјан добро реаговао и на веиком одмор ује Звезда водила 2:0

Прву прилику је имала Звезда у наставку. Играо се 49. минут када је Виго упослио Катаија, али је овај шутирао преко гола. Миладиновић је још једном био најопаснији у Чукаричком, главом је шутирао преко гола у 53. минуту. Пешић је у 59. минуту себи искреирао позицију, али није прецизно шутирао да би у 66. минуту Букари лопту послао преко пречке. Минут касније Букари је био прецизнији после одличне лопте са леве стране Родића, преварио двојицу дефанзиваца Брђана, а затим и Мићовића за вођство Звезде 3:0.

У 75. минуту је Миладиновић имао одличну позицију, али је веома лоше шутирао, а била је то пркатично и последња прилика на мечу пошто је Звезде мирно привела утакмицу крају и остварила убедљив тријумф против Брђана.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЧУКАРИЧКИ 3:0 (2:0)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Станко Остраћанин

СТРЕЛЦИ: Катаи 14, Букари 17, 67

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Виго, Ераковић, Драговић, Родић (од 72. Азаров), Мијаиловић, Канга (од 77. Митровић), Букари, Иванић (од 58. Кангва), Катаи (од 77. Ракоњац), Пешић (од 72. Мијатовић).

ЧУКАРИЧКИ: Мићовић, Роган (од 78. Спасојевић), Гајић, Дрезгић, Тошић, Сисоко, Ковач (од 46. Доцић), Овусу (од 46. Овусу), Миладиновић, Аџић (од 46. Томовић), Ивановић.