ПОБЕДА НА ДЕБИЈУ: Црвено-бели ДОМИНАНТНО против Ариса! Декијева Звезда ће играти са два шпица (ВИДЕО)

20.01.2020. 17:57
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Кипрани нису имали шансе.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Арис из Лимасола у јединој пријатељској утакмици на првом делу зимских припрема на Кипру резултатом 2:0. Деби Дејана Станковића на клупи црвено-белих остаће упамћен по томе што је шампион Србије у два полувремена изсашао са два различита састава, али да је у оба дела игре тим са Маракане играо у формацији 4-4-2.

Водећи гол за Црвену звезду постигао је Жељко Гаврић крајем првог полувремена, а у другом делу прецизан је био Матео Гарсија.

ПАДА ДРЖАВНИ РЕКОРД: Црвено-беле напушта НАЈБОЉИ играч за вртоглаву своту новца

НА ТЕРЕНУ СУ ВОДИЛИ ЉУТЕ БИТКЕ: Тандем ВЕЧИТИХ на корак од Премијер лиге! (ФОТО)

ГОТОВО: Саного у Звезди!

Црвена звезда је утакмицу започела у следећем саставу: Борјан - Панков, Ераковић, Милуновић, Гајић - Вукановић, Петровић, Вулић, Гаврић - Боаћи, Томане.

Прву прилику на утакмици пропустио је Томане већ у трећем минуту када је главом пребацио гол после центаршута Вукановића. Шест минута касније млади Гаврић је показао да има разоран ударац, али је лоипта после његовог шута прохујала поред стативе. На истеку четврт часа игре поново је мрежу Ариса замало затресао Гаврић. Боаћи га је лепо упослио, овај је изашао сам испред голмана, али није успео да погоди мету. Нову шансу црвено-бели су имали у 17. минуту када је Ричмонд Боаћи шутирао, али није било опасности по гол Кипрана.

Дуго после тога није било већих шанси на мечу, али је монотонију прекинуо Жељко Гаврић у 35. минуту који је из своје треће прилике коначно начео домаћи тим. Најпре је Гајић шутирао после продора са леве стране, али је голман Ариса одбио лопту до Томанеа који је упослио Гаврића, а овај је смирено сместио лопту у мрежу.

Последњу шансу у првом полувремену имао је Радован Панков који је шутирао главом после корнера Милоша Вулића, али непрецизно.

Црвено-бели су за других 45 минута истрчали у следећој постави: Поповић - Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић - Гарсија, Јованчић, Николић, Симић - Крстовић, Павков.

У другом минуту наставка одличну акцију су одиграли Симић и Крстовић, али је голман Ариса интервенисао у последњем моменту и спречио црвено-беле да дођу до убедљивије предности. Фудбалери Ариса су коначно имали прилику да припрете голу Зорана Поповића у 54. минуту, али су после прекида одлично интервенисали дефанзивци Црвене звезде. Два минута касније је Милан Павков покренуо контранапад после једне одузете лопте, упослио је Гарсију, али је шут Аргентинца био изблокиран.

Ипак, у 69. минуту Матео Гарсија је успео да савлада голмана кипарског тима и повећа предност црвено-белих на 2:0. Брзоноги офанзивац је на најбољи могући начин крунисао прелепу акцију у којој је Крстовић најпре додао лопту до Павкова, а овај потом асистирао Гарсији за погодак.

Изнервирани због тога што су немоћни, Кипрани су у завршници меча постали оштрији па је Делмиро десет минута пре краја утакмице оштро фаулирао Вељка Николића. Срећом, страсти су се брзо смириле и није дошло до немилих сцена.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.

МАНЧЕСТЕР ЈЕ У ШОКУ: Фудбалер Јунајтеда доживео саобраћајну несрећу! (ФОТО)

СТИГАО ЗВАНИЧАН ПОЗИВ: Вишемилионска ПОНУДА на Звездином столу!

ПОСЛЕ СЕРИЈЕ ПОРАЗА: Клуб повукао РАДИКАЛАН потез! (ФОТО)

НОВАК ЈЕ ШЕСТИ У ИСТОРИЈИ ПО БРОЈУ ПОБЕДА: Ево колико му беже Федерер, Надал и остали великани

НОЛЕ ЈОЈ ОВО НЕЋЕ ЗАБОРАВИТИ: Се*си ПЛАВУША се ЗАХВАЛИЛА Ђоковићу због ОВЕ ствари (ВИДЕО)