ПОБЕДА ЗА РОЂЕНДАН: Србија боља од Анголе (ФОТО)

04.08.2018. 16:32
Jovica Antonić
Јовица Антонић / Извор: МН Press

Следећи меч на програму у недељу.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Анголу на турниру у Меихоку, резултатом 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17). И у овом мечу, наш (подмлађени) национални тим, у одсуству селектора Александра Ђорђевића, предводио је његов сарадник из стручног штаба, Јовица Антонић.

У последњем мечу турнеје по Кини, Србија ће у недељу од 13.30 часова играти против домаћина. Србија је нешто опуштеније ушла у меч, што је чврста екипа Анголе умела да искористи. Међутим, у наставку је наш тим кренуо шут, али је све то дошло као последица сјајне одбране. Афрички тим је у трећем периоду убацио само пет поена, што је био кључ победе. Најрасположенији у редовима Србије, био је Немања Ненадић који је убацио је 22 поена, од тога четири тројке. Комплетан тим је данас био одличан, па победа није могла да изостане.

ИДЕ ИЗ ЕВРОПЕ! Бивши играч Звезде у преговорима са новим клубом

ПОВЕЗИВАЛИ СУ ГА СА ЗВЕЗДОМ: Николс отишао у Авелино (ФОТО)

- Одиграли смо одлично свих 40 минута. Поново смо на почетку последње четвртине имали "плус 14",али смо овог пута последњу деоницу одиграли паметно, захваљујући доброј одбрани и организацији напада. Сви играчи су дали значајан допринос победи коју екипа посвећује Марку Тејићу, коме је данас 23. рођендан - рекао је Антонић после меча.

Србија - Ангола 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17)

Србија: Тејић 6 (4 ск), Пот 3, Стојановић, Ристић 7 (5 ск), Ребић 9, Бркић, Апић 1, Шоковић, Пашајлић 8 (7 ск), Ненадић 22 (5 ск), Крстић 7, Хускић 6.

Ангола: Домингос, Кицуами, Матеус 2, Мбунга 12, Кис 6 (7 ск), Мореира 23 (6 ск), Мур, Гонсалвес 9 (5 ск), Жоан Жунго, Консеисао, Ндонием, Бастос.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.