ТЕЖАК МЕЧ ЗА ПИКСИЈЕВЕ ПУЛЕНЕ: Србија губила, маестрални Павловић донео реми против Јамајке (ВИДЕО)

07.06.2021. 10:41
Dragan Stojković Piksi
Драган Стојковић Пикси / Извор: МН Press

Наредни ривал је Јапан.

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је у првом мечу на јапанској турнеји од Јамајке резултатом 1:1 (0:1).

ПРОМЕНА У ПОСЛЕДЊЕМ ТРЕНУТКУ: Како ће ово утицати на репрезентацију Србије?!

ЗВЕЗДА НЕ ОДУСТАЈЕ ОД БИВШЕГ КАПИТЕНА: Ево од чега ЗАВИСИ долазак Крстичића на Маракану!

БОБИ И ЛУКА УЗАЛУД ДОМИНИРАЛИ: Клиперси у полуфиналу Запада, Кавај показао класу (ВИДЕО)

Вођство Јамајканцима донео је нападач Вотфорда Доријан Греј у 29. минуту, иако су Орлови до тог тренутка, у најмању руку били равноправан ривал.

Промешао је селектор Стојковић карте у овом дуелу, данашњу утакмицу почео са седморицом дебитаната (Ђорђа Николића, дефанзивце Саву Аранђела Честића, Алексу Терзића, везисту Ивана Илића, офанзивце Немању Јовића, Жељка Гаврића и Дејана Јовељића) чиме је желео да се увери у потенцијал момака од којих ће у будућности зависити српски фудбал.

Нешто искуснији састав Јамајке, чији су играчи стрпљиво чекали своју шансу, сурово је казнио једину грешку у Србије средином првог полувремена, када је киксирао голман Ђорђе Николић, поклон је прихватио нападач Вотфорда Греј и донео славље Реге бојсима.

У првом полувремену, српски репрезентативци су нападали, имали шансе да дођу до вођства, али су у наставку морали да јуре резултат.

Увео је „свежу крв“ селектор Стојковић у наставку. И као у претходним мечевима, није погрешио. Испоставио се пун погодак улазак Страхиње Павловића, који је у правом тренутку постигао првенац у националном тиму, спасавши Орлове пораза у Јапану.

Дефанзивац Монака је сјајно искористио указану прилику и у 62. минуту нашао пут до Тејлорове мреже , прецизним шутем у стилу најбољих нападача, а потом у 79. минуту спречио Греја да постигне други гол на мечу, чиме је дефинитивно израстао у јунака овог ремија.

Наредну проверу Србија има у петак, 11. јуна, против домаћина Јапана.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

Репрезентација Србије игра први од два контролна меча на турнеји по Јапану. Противник изабраницима Драгана Стојковића Пиксија биће Јамајка, а меч је на програму од 9 часова, уместо у 10,00 како је првобитно било планирано.

Селектор Орлова Драган Стојковић одлучио је да знатно подмлади репрезентацију, па је за дуел са Јамајканцима позвао већину фудбалера којима ће ово бити дебитантски наступ у националном тиму.

Сва дешавања са стадиона "Мики Сити" можете пратити из минута у минут на нашем порталу.

КРАЈ МЕЧА.
90. минут
После шута Гудеља, лопта је отишла далеко од гола.
90. минут
Слободан ударац за Србију. Шанса да се можда дође до победе. Играће се још три минута у судијској надокнади
85. минут
Измена у Јамајки, уместо Вилијамса улази Ламберт.
81. минут
Прекршај Терзића над Фишером. Фаул за Јамајку.
75. минут
Милош Вулић је заменио Марка Петковића
72. минут
Јамајка опет мења. Равел Морисон је добио прилику уместо Лоуа.
67. минут
Таргот излази, Малколм је на терену.
64. минут
Пикси поново мења, уместо Грујића улази Немања Максимовић.
60. минут
ГОООООООЛ! Србија је изједначила, стрелац је Страхиња Павловић. Бивши играч Партизана је два пута покушао, први пут је био изблокиран, да би из поправног много боље шутирао и голман Тејлор је био немоћан! Сада смо на почетку - 1:1.
59. минут
Грујић је послао лопту у празно ка Терзићу, али је бек Фјорентине који наступа на позајмици у Емполију био у офсајд позицији.
56. минут
Жути картон за Лијама Мура. Први за Јамајку.
50. минут
Јовељић је главом пребацио лопту Макарићу, али је била пребрза и шанса да најбољи стрелац Суперлиге постигне првенац на дебију је пропала.
46. минут
Четвороструку измену направио је селектор Стојковић, на терену су још један дебитант голман Марко Николић уместо Ђорђа, затим Павловић и Спајић који су заменили Митровића и Саву Аранђел Честића, док је Макарић ушао уместо Гаврића.
46. минут
Почело је друго полувреме.
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.
43. минут
Први шут Србије у оквир гола, Иван Илић је покушао ударцем главом, међутим, Тејлор је био добро постављен и укротио је шут фудбалера Вероне. Одлична шанса за Орлове.
39. минут
Николић је опет био у незгодној ситуацији, Лоу му је уклизао, али се српски чувар мреже овог пута извукао и на време интервенисао.
35. минут
Нова шанса за Јамајку. Иван Илић је изблокирао ударац Дејмона Вилијамса, који је шутирао са неколико метара непрецизно.
34. минут
Опет Јамајка прети, два пута. Најпре је грешку Честића "извадио" Гудељ, да би везиста Севиље поново био спасилац из другог покушаја играча у жутим дресовима, када су се нашли у близини Николића.
29. минут
Јамајка води 1:0. Катастрофална грешка Николићам истрчао је без потребе. Андреј Греј му је украо лопту заобишао га и донео вођство Реге бојсима.
27. минут
Велика прилика за Србију, после центаршута Грујића, Јовељић је примио лопту грудима, али је његов покушај шута изблокиран и шанса је пропала.
18. минут
Први покушај Србије на мечу. Алекса Терзић је повукао лопту са центра и шутирао, али веома непрецизно и далеко од мреже.
15. минут
Нова опасност за Србију, Таргот је нападао са крила, али се Петковић одлично поставио и натерао везисту шведског Остерсунда да направи фаул у нападу.
14. минут
Први жути картон на утакмици, за дебитанта Саву Честића.
13. минут
Запретили су озбиљно Јамајканци, али се Србија одбранила. Гаврић је потом повео контру, међутим, Орлови су вратили лопту уназад и акцију кренули испочетка.