ПОЈАЧАЊЕ ПРЕД ТРИ КЉУЧНА МЕЧА! Сјајне вести за Партизан
Важан допринос у пласману Орлића на предстојеће Европско првенство дао је Никола Симић. Одличне партије пружао је током мечева одлуке у Португалу, одакле се после мартовског циклуса вратио повређен у клупске редове.
Појавили су се почетком априла проблеми са примицачем, због којих је перспективни дефанзивац пропустио утакмице са Чукаричким, Новим Пазаром и Војводином, а на терену провео свега седам минута у сусрету са екипом Железничара.
Лекарски тим црно-белих учинио је све да стандардног штопера оспособи за вечити дерби, што му је потом пошло за руком, али Симић је у финишу дуела на Маракани обновио повреду и отворио ново “боловање”, с обзиром на то да није био у протоколу за изазове претходног викенда.
Како пише Меридиан спорт, Симић је у међувремену успео да санира потешкоће и вратио се екипним тренинзима. Никола од уторка ради са остатком тима, те би уколико све протекне по плану требало да буде у конкуренцији за наредне обавезе црно-белих до краја сезоне.
Свесни су у Хумској значаја предстојећа три “финала” у борби за друго место са новосадском Старом дамом, али уједно не желе олако да ризикују са својим бисерима и изазову евентуално дужи опоравак од предвиђеног.