ПОЛА ВЕКА ОД ОПРОШТАЈА ПЕЛЕА: Маракана, Југославија и 160 ХИЉАДА људи је присуствовало последњем мечу фудбалског БОГА (ВИДЕО)

18.07.2021. 13:01
Pele
Пеле / Извор: Фото: Youtube printscreen/Crni Гуја

Незабораван меч.

По многима најбољи фудблер свих времена Бразилац Едсон Арантес до Насименто познатији као Пеле, је тачно пре пола века 18. јула 1971. завршио фудбалску каријеру. По његовој жељи, опроштајни меч у дресу репрезентације Бразила одигран је "Маракани" у Рио де Женеиру, противник је била Југославија, а мечу је присуствовало више од 160.000 људи.

ПИКСИ ИЗВОЈЕВАО ПОБЕДУ: Велики ТАЛЕНАТ изабрао Србију и ускоро дебитује

НАВИЈАЧИ ВРЕЂАЛИ НАПАДАЧА СА КОСОВА: Маурицио Сари стао у његову одбрану (ВИДЕО)

(ФОТО) ФЕНОМЕНАЛНА ВЕСТ ЗА ЗВЕЗДУ Тренер црвено-белих одушевљен новошћу: "Јако сам задовољан"

Дуел између актуелног светског шампиона и актуелног европског вицешампиона завршен је резултатом 2:2.

Наша репрезентација играла је у саставу Вукчевић, Рамљак (од 46. Антонијевић), Степановић, Павловић, Пауновић, Холцер, Петковић (од 46. Бјековић), Облак, Филиповић (од 46. Јерковић), Аћимовић, Џајић.

Први гол на мечу постигао је Драган Џајић у 35. минуту, Бразилци праве преокрет у интервалу од 60. и 65. минута преко Ривелиња и Жерсона, да би коначан резултат поставио Јурица Јерковић 20 минута пре краја.

Пеле је Бразилу донео три титуле првака света (1958, 1962, 1970), а за репрезентацију је одиграо 92 меча и постигао 77 голова. Имао је непуних 31 годину када је завршио каријеру.