КАТАИ И ИВАНИЋ ДОВЕЛИ ЗВЕЗДУ НА ПЛУС 10: Лучанци имали шансе док су били комплетни (ВИДЕО)

06.11.2022. 16:18
Osman Bukari, Aleksandar Pešić, Aleksandar Dragović i Aleksandar Katai
Осман Букари, Александар Пешић, Александар Драговић и Александар Катаи / Извор: МН Press

Меч 18. кола.

Фудбалери Црвене звезде су савладали са 2:0 Младост из Лучана у оквиру 18. кола националног шампионата. Голове су постигли Александар Катаи у првом и Мирко Иванић у другом полувремену и тако ће макар привремено црвено-бели имати плус 10 на табели у односу на Партизан.

СРБИН ДОМИНИРА! Лазетић постигао хет-трик у дресу Милана (ВИДЕО)

ТО ЈЕ ФУДБАЛСКИ ОТПАД: Раде ОПЛЕО по Звезди, хвалио Петрића и поменуо тренера са ТЕТОВАЖАМА!

СЕРИЈА А: Лукић стрелац против Болоње (ВИДЕО)

Звезда је кренула врло јако, али чекало се 15 минута док се није затресла мрежа Лучанаца. Постигао је гол Букари у петом минуту, али је он заслужено поништен због офсајда.

Затим је стативу погодио Кангва, а неколико десетина секунди касније је Александар Катаи коначно постигао погодак, свој шести у Суперлиги Србије ове сезоне.

Суперлига, 18. коло

Ц. звезда - Младост (Л) 2:0 (1:0)

Стрелци: Катаи 15, Иванић 77.

Црвени картон: Милошевић (Младост) 51.

Стадион: "Рајко Митић".

Судија: Момчило Марковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Азаров (од 69. Родић) - Срнић (од 59. Мијатовић), Кангва (од 67. Саного) - Канга, Катаи, Букари (од 67. Иванић) - Пешић.

МЛАДОСТ: Самчовић - Ћирковић, Милошевић, Лековић, Баха, Веснић Јешић, Јојић, Мирић, Радивојевић, Бојовић (од 84. Дунђерски).

Имали су и Лучанци своје шансе из контранапада. Прву добру прилику су имали у 33. минуту, али Мирић и Бојовић су били блокирани од стране Немање Милуновића, који је спасао Борјанову мрежу.

Бојовић је био близу изједначења у 44. минуту, али његов волеј из бизузетно повољне ситуације завршио преко гола.

Почетак другог полувремена је донео директан црвени картон капитену Игору Милошевићу у 51. минуту. Он је "крвнички" стартовао на Кангу и заслужено је послат на прерано туширање.

Одмах затим је Катаи опет постигао гол и то поново на додавање Пешића, али је процењено да је нападач Звезде пре додавања направио фаул, па је остало 1:0.

Моменат одлуке виђен је у 77. минуту. Опет је Звезда прво погодила оквир (Катаи - пречка), а затим је Иванић затресао мрежу и донео 2:0.

Имао је Марко Мирић феноменалну прилику да против свог бившег клуба смањи резултат, али шутирао је слабоу 88. минуту и то је била свакако последња прилика да дође до узбуђења на овом сусрету.