ПАРТИЗАН СЛАВИО У ДЕРБИЈУ! Новајлија и голчина Менига пресудили Лалама, меч на кратко прекинут (ВИДЕО)

06.08.2023. 19:50
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Додали гас у другом полувремену.

У дербију другог кола Суперлиге на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду Партизан је са 2:0 савалдао Војводину, те тако забележио прву победу у новој сезони.

НИЈЕ ХТЕО У ПАРТИЗАН, У МИЛАНУ ГА САЧЕКАО ШОК: Тренер Миротићу ставио до знања да га неће ту

Војводина - Партизан 0:2 (0:0)
Стрелац: Салдања (47), Мениг (74)

Стадион: "Карађорђе" у Новом Саду

Судија: Милош Милановић (Ћуприја)

Жути картони: Букинац, Лазаревић, Болинги (Војводин), Илић, Кануте, Шћекић (Партизан)

Војводина: Царевић - Лазаревић, Црномарковић (од 70. Траоре), Јеличић, Букинац (од 52. Милетић) - Милосављевић, Николић (од 79. Јовановић), Зукић, Малбашић - Чумић (од 79. Радуловић), Вукић (од 46. Болинги).

Партизан: Јовановић - Стојковић (од 63. Филиповић), Марковић, Илић, Антић - Белић, Кануте (од 63. Шћекић) - Мениг (од 83. Николић), Natho (од 76. Пантић), Северина (од 83. Трифуновић) - Салдања.

У првих 45 минута није било голова, иако смо имали прилике да гледамо жустар сусрет.

Појачање црно-белих, Северина, био је расположен од самог старта, те је у уводна два минута имао две прилике.

Војводина је своју шансу дочекала у 10. минуту, но није било голова. Они су изостали и до краја полувремена, али за прегршт жутих картона нисмо били ускраћени. Судија Милановић показао их је чак четири, по два на обе стране.

По повратку са паузе, Партизан је веома брзо повео са 1:0.

Новајлија Матеуш Салдања се лепо снашао у казненом простору и лопту послао у гол, а све то дириговаоно је од стране Бибраса Natha.

Меч је у једном моменту био прекинут, играо се 56. минут, када је на терен улетео пас.

Наставио је Партизан да напада, а резултат тога био је нови гол црно-белих, и то какав.

Квинси Мениг постигао је голчину са леве стране, са ивица казненог простора, 0:2.

Стрелац другог гола је у 82. минуту отишао на клупу и уместо њега улази Николић, а на клупу иде и Северина ког мења Трифуновић.

Дро краја сусрета није било промене резултата, те је Партизан однео сва три бода из Новог Сада.