ДОМИНАЦИЈА БУКАРИЈА И ЛУЧИЋА: Звезда рутински против Спартака!

19.08.2023. 21:25
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Блицкриг на Маракани..

Фудбалери Црвене звезде са 3:0 савладали су суботички Спартак у мечу четвртог кола Суперлиге Србије на београдској "Маракани".

БЛИЦКРИГ: Звезда за пет минута сломила Спартак! Букари и Лучић "волшебним" головима погурали црвено-беле ка победи (ВИДЕО)

”УРАДИО ЈЕ СВЕ ДА ОДЕ”: Огласили се из Фулама због Митровићевог одласка

БОМБА: Анри постаје селектор Француске

Тренер Спартака Александр Кержаков поставио је "бункер" испред гола некадашњег Звездиног чувара мреже Филипа Манојловића који сада брани за Суботичане, али је он издржао свега 20 минута, а онда је Звезда пронашла начин да га "разбије".

Звезда је „плела“ мрежу гостију од старта, а прву добру прилику за домаће пропустио је Лучић након центаршута Мијаиловића, покушао је млади нападач домаћих, али је његов ударац изблокирао је капитен Суботичана Керкез.

Шест минута касније Звезда је могла да поведе. Красо је извео корнер, голман Спартака Манојловић испустио лопту, која је дошла до Олајинке, али нападал из Нигерије није успео да затресе мрежу гостију. Није прошло ни три минута, а Олајинка је опет био у прилици. Мијаиловић је сјајно центрирао са десне стране, али је Звездин центарфор главом промашио оквир гола.

Све ово био је наговештај Звездиног вођства. Играо се 20. минут када је брзоноги Букари искористио свој највећи адут и као „брзи воз“ прошао поред дефанзивца Спартака Стајковића по десној страни, а онда из тешке позиције „поцепао“ мрежу Манојловића.

После само четири минута било је 2:0 за црвено-беле.Красо се извукао на десној страни послао лопту у простор Лучићу, а овај упутио центаршут по земљи кроз петерац гостију, несмотрено је реаговао штопер Спартака Михаило Богићевић и сместио лопту у соптвену мрежу.

Могла је Звезда са још убедљивијом предношћу да оде на одмор. Капитен гостију Керкез послао је лопту право у ноге Кангви, Звездин везиста шутирао, а голман гостију Манојловић добро интервенисао у 38. минуту.

Оно што није урадио у 38. Кангва јесте седам минута касније. Опет је сјајни Лучић започео обећавајући напад домаћина по левој страни, упослио Митровића, а овај упутио повратну лопту у шеснаестерац право на ногу Кингса Кангве који је шутирао по земљи, а лопта завршила иза леђа Манојловића.

После само два минута игре у наставку поново је у центру пажње био Лучић који је прво протурио лопту кроз ноге Видаковићу и шутирао, али је Манојловић овога пута био на месту.

Огромну прилику да постигне још један погодак вечерас имао је Букари у 52. минуту након велике грешке Керкеза, али је овога пута репрезентативац Гане био непрецизан из изузетно повољне позиције.

Поново је Букари био близу поготка, али му се испречила статива после ударца у 67. минуту.

У последњих двадесетак минута Звезда је "повукла ручну" и мирно привела меч крају, тако уписала нова три бода и остала једини тим са максмиалним учинком у шампионату Србије, мада је шампион имао још неколико врло добрих прилика да тријумфује још убедљивије.