КИША ГОЛОВА НА ”КАРАЂОРЂУ”: Четири гола за реми Партизана и Војводине! Црно-бели ИСПУСТИЛИ треће место

21.05.2023. 21:07
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Плеј-оф Суперлиге Србије.

Фудбалери Војводине и Партизана ремизирали су на стадиону ”Карађорђе” резултатом 2:2 у дерби утакмици шестог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

”БРЗО ЋЕМО РЕАГОВАТИ”: Огласили се из ФС Србије након напада на Милана Борјана!

ПОГБА: Даћу све од себе да се вратим на врх

ЕРАКОВИЋ: Прослава титуле на Маракани се памти цео живот

Тренери су комбиновали саставе, али је утакмица од почетка била динамична. Батак је изоставио Зукића, Топића, Уроша и Немању Николића, док на другој страни играо је млади Михајло Илић, који је пети пут био стартер.

Партизан је био нешто офанзивнији у уводним минутима, а прве шансе имали су Мениг и потом Рикардо, били су замало непрецизни.

Воша је убрзо узвратила преко Малбашића, који се умало нашао у ситуацији један на један са Поповићем, одбрана Партизана је на време интервенисала.

Партизан је повео у 18. минуту када је Рикардо страховитим ударцем послао лопту под пречку Царевића за 0:1.

Убрзо после гола, Дијабате је имао велику шансу, нашао се сам испред Царевића који је маестрално интервенисао.

Воша је тај промашај одмах, у 22. минуту, после лепе акције по десној страни, Вукчевић је одложио као на тацни за Милошевића који је из прве послао у малу мрежу за 1:1.

До одласка на одмор није било промене резултата, мада је Чумић је последњем минуту првог дела одлично гађао са дистанце, Поповић је сјајно интервенисао.

У првом минуту наставка, Воша је успела да преокрене после нове акције Милошевића и Вукчевића. Милошевић је унео лопту са десног бока и после дуплог паса са Вукчевићем погодио за 2:1 и велико славље на "Карађорђу".

Ипак, радост домаћих није дуго трајала пошто је свој првенац унцрно-белом дресу постигао Колорадо.

Овим ремијем, Партизан је остао без шансе да се домогне трећег места, а Воша свакако остаје пета. Ова два тима су се тако квалификовала у квалификације за Лигу конференција.