ЗАДРЖАНЕ ШАНСЕ ЗА ДРУГО МЕСТО: Партизан савладао Раднички и остао у трци за Лигу шампиона

14.05.2023. 20:22
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Не претерано узбудљив сусрет.

Фудбалери Партизана савладали су код куће екипу Радничког из Крагујевца са 2:1 у мечу петог кола плеј-офа Суперлиге Србије и тиме сачували теоретске шансе за друго место, које води у квалификације за Лигу шампиона.

ПОЗНАТ ПРАВИ РАЗЛОГ: Ево зашто после испадања из Евролиге Партизан игра свој меч у Пиониру

АПР ОБЈАВИО БРОЈКЕ: Вечити заједно дугују преко 100 милиона евра

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 2:1

(Мениг 41, Рикардо 56 - Милуновић 44)

Београд

Стадион Партизана

Судија: Павле Томић

Жути картони: Филиповић (Партизан), Срнић, Крајишник (Раднички 1923)

Партизан: Поповић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Колорадо, Пантић (74. Фејса) – Јовић (74. Јевремовић), Natho, Мениг (60. Дијабате) – Гомеш.

Раднички 1923: Лековић - Миличић, Ивановић, Митровић, Пецељ – Срнић (77. Поњевић), Крајишник (60. Зорић) – Чоловић, Видосављевић, Ђурић (46. Евандро) – Милуновић (77. Јовановић).

На трибинама стадиона у Хумској, први пут после казне, виђени су и Гробари, који су свој повратак обележили бакљадом.

Није било претерано узбуђења у првих 40 минута, тек по која шанса Партизана, али углавном јалова, док је Раднички покаткад запретио, такође без већих изгледа.

А онда...У свега три минута видели смо доста збивања. Квинси Мениг је довео Партизан у вођство, Урошевић је примио лопту на левој страни, додао до Менига, а овај са ивице шеснаестерца пласирао лопту у даљи горњи угао гола Радничког.

Само три минута касније бивши играч Црвене звезде, Лука Милуновић остаје сам испред Поповића и поравнава на 1:1 пред одлазак на полувреме.

У наставку, гости су први имали добру шансу, а онда је уследило 10 минута игре са доста прекида. У 56. минуту Рикардо на центаршут Пантића главом погађа и враћа предност црно-белима.

Кренуле су да се нижу прилике на обе стране, а у 67. минуту погађа и Дијабате, међутим гол је поништен због офсајда. Било је то последње узбуђење у Хумској, пошто у наставку није било малтене никаквих дешавања.

Овом победом Партизан је математички остао у трци за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона. Црно-бели сада заостају четири бода за Војводином и ТСЦ-ом, два кола пре краја.