ФОТО-ФИНИШ У КРАГУЈЕВЦУ: Звезда повела, али Раднички освојио бод

20.05.2023. 16:49 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

На крају реми.

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су на гостовању у Крагујевцу против Радничког (1:1) у оквиру шестог кола плеј-офа Mozzart бет Суперлиге Србије.

ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ ПОТПИСА ЗА ЗВЕЗДУ: Огласио се Барак Бахар

ПОМЕРА СЕ ТЕРМИН ФИНАЛЕ КУПА? Разлог - Спасовданска литија у Београду

Право фудбалску успаванку смо гледали у првих 45 минута меча у Крагујевцу. Домаћи су се усресредили на дефанзивни приступ, док су гости очито услед великог броја нових играча у првој постави били неуиграни у фази напада.

На прву какву такву прилику смо чекали 18 минута. Лековић се истакао после ударца нападача Црвене звезде Марка Ракоњца. Средином pprvog дела запретио је и Родић, опет је био присебан Лековић и зауставио његов покушај.

У 39. минуту су гости имали најбољу прилику. Мијатовић је све добро одрадио по левој страни, упутио центаршут, Ракоњац се фино извио, шутирао главом, али се истакао Лековић новом одличном интервенцијом.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ ШЕСТО КОЛО

РАДНИЧКИ 1923 - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:0)

Стрелци: Зорић у 86Иванић у 84

Стадион: Чика Дача

Судија: Никола Ђорђевић

РАДНИЧКИ 1923: Лековић - Миличић, Ивановић, Митровић, Пецељ - М. Видовић, Зорић (од 90 1. У. Видовић) - Чоловић, Видосављевић (од 27. Срнић), Јовановић (од 46. Евандро) - Мулуновић (од 74. Максимовић).

Ц. ЗВЕЗДА: Васиљевић - Спајић (од 66. Ераковић), Милуновић, Лековић (од 46. Л. Николић) - Митровић (од 46. Митуљикић), Кангва, Мијаиловић, Родић (од 66. Азаров) - Мијатовић (од 78. Иванић), Катаи - Ракоњац

У наставку је било нешто садржајније и видели смо два гола.

У 63. минуту је Видовић имао велику шансу, али је на око седам метара лоше захватио лопту и послао је поред гола.

После свега минут још једна колосална прилика за Раднички. Зорић је из повољне ситуације шутирао преко гола.

На 15 минута до краја меча, Азаров је могао да казни промашаје домаћих. Но, поново се истакао Азаров сјајном одбраном. У 84. минуту гости су дошли до вођства. Брзо су извели корнер изабраници Милоша Милојевића, а Мирко Иванић је показао класу и сјајним ударцем искоса са леве стране преварио Лековића, лопта је у погодила пречку пре него што се затресла мрежа.

Чинило се да ће то бити довољно за тријумф црвено-белима, али тако није мислио Зорић.

Евандро је главом спустио лопту за везњака који је рутински постигао гол и изједначио. До краја меча није било голова и ово је био први меч који Звезда није победила у плеј-офу.