ЦРВЕНО-БЕЛИ ИСКОРИСТИЛИ КИКС ПАРТИЗАНА: Канга и Катаи одвели Звезду на прво место

13.03.2024. 19:49
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Бранилац титуле извукао максимум после пораза црно-белих од Напретка.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у Нишу на стадиону ''Чаир'' домаћи Раднички са 2:0 (1:0) у 25. колу Суперлиге Србије и тако преузели челну позицију на табели после минималног пораза Партизана од Напретка. Црвено-бели су до победе стигли головима Канге у 34. и Александра Катаија у 87. минуту.

ПСЖ СПРЕМА БОМБУ: Милионска понуда послата у Ливерпул!luis dijaz

ПСЖ СПРЕМА БОМБУ: Милионска понуда послата у Ливерпул!

ОДЛУКА ЕУ: Суперлига мора да промени имеEvropska Superliga

ОДЛУКА ЕУ: Суперлига мора да промени име

МИЛИОНСКА ОДШТЕТА: Ивић из Краснодара не одлази празних руку!Vladimir Ivić

МИЛИОНСКА ОДШТЕТА: Ивић из Краснодара не одлази празних руку!

Од старта је Црвенде звезда кренула офанзивно, посебно пошто је победом имала прилику да преузме лидерску позицију јер је Партизан у Хумској у мечу пре овог у Нишу поражен од Напретка 1:0. Родић у 3. и Ендиаје у 5. минуту су били у добрим позицијама, али нису дошли до лопте, да би у 8. минуту Канга пробао су његовом стилу са скоро 40 метара. Олајинка је у 14. минуту имао најбољу прилику до тада када је шутирао са 16  метара, а лопта је отишла поред стативе гола Радничког. Голман домаћина Стевановић зауставио је у 20. минуту шут Шљивића, да би исти играч три минута касније имао најбољу прилику после центаршута Мијаиловића, али је лопта отишла тек који центиметар изнад пречке.

Нишлије су све карте бацили на добрану и тек повремено прелазиле на Звездину половину, али није било ни привида неких нападачких акција домаћина. На истеку пола сата игре Звезда је имала нову прилику. Хван је одлично шутирао, сви су лопту већ видели у голу, алои је Стевановић успео чудесном интервенцијом да спречи погодак. Гол је практично висио у ваздуху и у 34. минуту до Канге је стигла одбијена лопту после корнера Хвана, Габонац је шутирао са неких 17 метара, лопта је закачила Бакића и преварила Стевановића који је био немоћан, а црвено-бели су повелои 1:0. Наставила је Звезда да контролише ситуацију на терену, а Раднички је први пут запретио у 43. минуту. Био је то први шут ка голу Глазера, али одличан. Цветковић је са 20 метара  шутирао, а Глазер успео да избије лопту у корнер после којег је Раднички имао још једну шансу, али је лопта завршила поред гола, а на велики одмор се отишло са минималним вођством црвено-белих

Тек што је почело друго полувреме, Звезда је могла да дуплира вођство. Ендиај је проиграо Букарија у 48. минуту, а овај шутирао поред гола. Поново је Звезда као и у првом полувремену имала лопту у свом поседу и контролисала дешавања на терену, а у 58. минуту је Ендиај имао солидан покушај из слободног ударца. Имао је добру прилику Олајинка у 65. минуту, главом је захватио лопту која је прошла поред стативе. Четири минута касније Раднички је имао најбољу прилику на мечу. Цветковић је центрирао са леве стране, Смајлагић је шутирао главом, а Глазер одличном интервенцијом спасао сигуран погодак. Опао је после тога темпо на мечу, Звезда је бивала све нервознија како се ближио крај желећи да сачува предност вредну три бода, а све дилеме око победника отклонио је Александар Катаи у 87. минуту после сјајне акције Иванића који је додао Родићу, а овај асистирао Катаију који је прецизним ударцем савладао Стевановића и поставио коначан резултат.

РАДНИЧКИ НИШ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:1)