РЕВОЛУЦИОНАРНА ОДЛУКА: Понавља се дерби меч због грешке из ВАР собе

27.01.2024. 15:17
VAR
ВАР / Извор: Профимедиа

Ако се често буде догађало...

Утакмица белгијског првенства између Андерлехта и Генка, која је одиграна 23. децембра, биће поновљена јер је утврђено да је ВАР одлука утицала на исход меча.

КРАЈ САГЕ, САДА И ЗВАНИЧНО! Немања Матић има нови клуб Nemanja Matić

КРАЈ САГЕ, САДА И ЗВАНИЧНО! Немања Матић има нови клуб

Саничанин повредио саиграча: Фудбалер Партизана морао да НАПУСТИ ТРЕНИНГSiniÅ¡a Saničanin

Саничанин повредио саиграча: Фудбалер Партизана морао да НАПУСТИ ТРЕНИНГ

ЛАУРЕНТИС СТАВИО ТАЧКУ: "Мурињо је забаван и импулсиван, али нема шта да тражи у Наполију"Aurelio de Laurentis

Андерлехт је на крају славио резултатом 2:1 голом Анерса Драјера у првом минуту надоканде.

Разлог због којег ће меч бити поновљење ситуација из 23. минута када је Генков нападач Јира Сор постигао гол.

Голман Андерлехта Каспер Шмајхел је одбранио пенал Брајану Хејнану, а Сор је први стигао до одбијене лопте и послао је у гол.

Судије у ВАР соби су тада реаговале и јавиле главном судији утакмице Натану Вербомену да је Сор ушао у шеснаестерац пре него што је Хејнан шутирао, те да се гол треба поништити.

Осим Сора, у казнени простор пре извођења пенала ушла су и двојица играча Андерлехта, а према правилима у таквом случају се пенал морао поновити, а не поништити погодак.

Генк је због тога уложио жалбу, а Дисциплинска комисија белгијског првенства је утврдила да је Генк у праву и да се казнени ударац морао поновити, те је донела одлуку да се читава утакмица мора поново одиграти.

Револуционарна одлука и биће много проблема ако се често буде догађало овакво нешто.