Премијер лига, последњи дан године: Арсеналов депресивни пораз од Фулама и уверљива победа Тотенхема

31.12.2023. 17:19
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Више неће бити фудбала у Енглеској 2023. године.

У последњим овогодишњим мечевима Премијер лиге забележен је половичан учинак клубова из северног Лондона. Тотенхем је победио на свом терену Борнмут 3:1, док је Арсенал поражен на гостовању Фуламу 2:1.

Нови Пазар сменио још једног тренераSiniÅ¡a DobraÅ¡inović

Нови Пазар сменио још једног тренера

Светским медијима кружи ЛАЖНА ВЕСТ о Лионелу Месију: Уколико је видите - НЕ НАСЕДАЈТЕLionel Mesi

ЗВАНИЧНО: Коларов се вратио у Серију А, биће директор (ФОТО)Aleksandar Kolarov

ЗВАНИЧНО: Коларов се вратио у Серију А, биће директор (ФОТО)

Све је одлично кренуло за Тобџије, које су повеле већ у петом минуту. После ударца Мартинелија и одбране Лена, лопта се доста срећно одбила од Букаја Саке у гол. Ипак, у 29. минуту Раул Хименес успева да донесе поравнање.

Фулам је преокрет комплетирао у 60. минуту преко Де Кородва-Рида. Арсенал до краја не да није успео да постигне гол, већ није успео да упути ударац у оквир гола.

Тотенхем је најљућем ривалу пришао на бод заостатка, пошто је савладао Борнмут 3:1. Спурси су били доминантни у већем делу меча, а у елементу је био Ђовани Ло Селсо, који је био двоструки асистент за прва два гола тима. У деветом Сару и у 72. минуту Сону. На 3:0 повисио је новим голом, петим у пет утакмица Ришарлисон у 80. минуту.

Ипак Борнмут је успео да унесе елемент драме. На 3:1 смањио је Скот у 84. минуту. Да би у надокнади времена постигао још један гол, али је ипак поништен на интервенцију ВАР због офсајда.