Португалија после преокрета у финалу, жесток окршај Руса и Украјинаца

04.02.2022. 22:14
Futsal
Футсал / Извор: Профимедиа

Фантастични мечеви.

Репрезентација Русија је у првом полуфиналу Европског првенства у футсалу резултатом 3:2 савладала Украјину те тако постала први финалиста, а у мечу за титулу играће против селекције Португалије, која је истим резултатом победила Шпанце.

Одбојкаш (27) пронађен мртав

ОТВОРЕНЕ ЗИМСКЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ У ПЕКИНГУ: Заставу Србије на свечаној церемонији носио Марко Вукићевић

Повела је Русија већ у другом минуту голом Соколова, да би Афанасјев у 15. минуту повисио на 2:0.

Минут касније први гол у полуфиналу за Украјину постиже Сириј.

Голом Нијазова из 31. минута Русија је поново била на два гола предности, а Абакшин је у 35. минуту вратио Украјини наду, међутим Зборнаја команда је одолела и отишла у финале.

У другом мечу, у правом спектаклу, Шпанци су на полувремену водили са 2:0 головима Гомеза у првом и Ћина у 13. минуту. Међутим, у наставку меча уследио је велики преокрет.

Португалци су у распону од десет минута успели да постигну три гола. Коељо је из пенала у 29. смањио предност комшија, а онда је Зики Те са два поготка у 32. и 39. минуту потпуно окренуо резултат у корист актуелног шампиона Европе и света.